PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

15 milionów zł na zakopiańską kanalizację

Sobota, 12 stycznia 2013 r.
Autor: Urząd Miasta Zakopane

15 milionów zł na zakopiańską kanalizacjęBurmistrz Zakopanego Janusz Majcher wraz z Prezesem Spółki SEWIK Jakubem Dzioboniem odebrali promesę otrzymania bezzwrotnej dotacji na modernizację kanalizacji w Zakopanem. Promesa udzielenia dotacji w kwocie ok. 15 milionów zł przekazana została przez Panią Aleksandrę Malarz, Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich Ministerstwa Środowiska. Środki i pochodzić będą z Funduszu Spójności.


Projekt w ramach gospodarki wodno-ściekowej w Zakopanem realizowany będzie na poziomie 25 milionów zł.

Jak powiedział Burmistrz Zakopanego Janusz Majcher - to kolejna ważna inwestycja, która potwierdza, że Zakopane stanie się najbardziej ekologicznym miastem w Polsce. Środki te zostaną wykorzystane na sfinansowanie modernizacji sieci kanalizacyjnej odprowadzającej nieczystości. Wszystkie inwestycje proekologiczne mają wpływ na życie mieszkańców oraz na to aby turyści widzieli, że Zakopane jest czystym miastem i dba o ekosystem. Inwestycja ta podniesie poziom życia zarówno mieszkańców jak komfort turystów.

- Zamierzamy te środki zainwestować w całości – to poprawi jakość wypuszczanych ścieków – zadeklarował Prezes SEWIK Pan Jakub Dzioboń. 10 stycznia jedziemy na ostateczne negocjacje z Ministerstwem Środowiska i kompletujemy aktualnie wszelkie niezbędne dokumenty do podpisania umowy – dodał Jakub Dzioboń.

Niedawno również Geotermia Podhalańska, która w ekologiczny sposób ogrzewa zakopiańskie domy i wodę otrzymała preferencyjną pożyczkę z ekofunduszu w kwocie 20 milionów zł na nowy odwiert geotermalny. To kolejne potwierdzenie obranego kierunek na EKO Zakopane.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Spinka góralska IXSpinka góralska IXMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.