PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Lech Wałęsa w Zakopanem

Środa, 23 stycznia 2013 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka22 stycznia w Hotelu Belvedere odbyło się spotkanie z Prezydentem Lechem Wałęsą, który przyjechał do Zakopanego na zaproszenie burmistrza Janusza Majchra, by propagować działalność Fundacji „Instytut Lecha Wałęsy". Fundacja ta zajmuje się m.in. promocją lokalnych przedsiębiorców za granicą oraz projektem The Best of Poland, nad którym Lech Wałęsa objął niedawno patronat.


Fundacja „Instytut Lecha Wałęsy" jest apolityczną organizacją pozarządową typu non-profit. Instytut został ufundowany przez Prezydenta Lecha Wałęsę w grudniu 1995 roku i jest pierwszą tego typu instytucją w Polsce.

W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy Zakopanego, przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych. Rozmawiali oni z Lechem Wałęsą o lokalnych sukcesach, ale także problemach. Poruszony został m.in. temat zakopianki, infrastruktury narciarskiej w Zakopanem, rozwoju geotermii na Podhalu, prywatyzacji PKL-u oraz organizacji mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym pod Tatrami. Prezydent zadeklarował swoje poparcie dla wartościowych inicjatyw, które pojawią się na Podhalu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.