PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Lech Wałęsa w Zakopanem

Środa, 23 stycznia 2013 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka22 stycznia w Hotelu Belvedere odbyło się spotkanie z Prezydentem Lechem Wałęsą, który przyjechał do Zakopanego na zaproszenie burmistrza Janusza Majchra, by propagować działalność Fundacji „Instytut Lecha Wałęsy". Fundacja ta zajmuje się m.in. promocją lokalnych przedsiębiorców za granicą oraz projektem The Best of Poland, nad którym Lech Wałęsa objął niedawno patronat.


Fundacja „Instytut Lecha Wałęsy" jest apolityczną organizacją pozarządową typu non-profit. Instytut został ufundowany przez Prezydenta Lecha Wałęsę w grudniu 1995 roku i jest pierwszą tego typu instytucją w Polsce.

W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy Zakopanego, przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych. Rozmawiali oni z Lechem Wałęsą o lokalnych sukcesach, ale także problemach. Poruszony został m.in. temat zakopianki, infrastruktury narciarskiej w Zakopanem, rozwoju geotermii na Podhalu, prywatyzacji PKL-u oraz organizacji mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym pod Tatrami. Prezydent zadeklarował swoje poparcie dla wartościowych inicjatyw, które pojawią się na Podhalu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.