PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Spotkanie opłatkowe Cechu Rzemiosł

Środa, 23 stycznia 2013 r.
Autor: AKS

fot. Archiwum OrganizatorówW czwartek 17 stycznia, tradycyjnie na początku roku zorganizowano w Domu Rzemiosła spotkanie opłatkowe, na którym pojawili się rzemieślnicy, dyrekcja i nauczyciele Zasadniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości oraz mieszkańcy Domu Rzemiosła.


Wśród zaproszonych gości byli także: Andrzej Skupień - Wicestarosta Powiatu Tatrzańskiego, Leszek Dorula – Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Zakopane, Janusz Majcher - Burmistrz Miasta Zakopane, Wojciech Solik - Zastępcę Burmistrza Miasta Zakopanego, Mariusz Koperski - Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane, Renata Szych – Sekretarz Urzędu Miasta, Anna Pęksa - Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego, Małgorzata Kabata - Żbik -Naczelnik Urzędu Skarbowego, Jan Karpiel Bułecka – Zastępca Prezea Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, Paweł Jankowski – asystent Andrzeja Guta-Mostowego - Poseła na Sejm RP, Tadeusz Szewczyk - Prezes Izby Rzemiosła Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, Czesław Krupa - Dyrektor Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu. 

Na początku spotkania Prezes Zarządu – Starszy Cechu Franciszek Kaletka powitał ciepło gości i między innymi powiedział: - Tradycyjnie na początku roku spotykamy się w Domu Rzemiosł, aby podzielić się opłatkiem i wspólnie rozpocząć Nowy Rok. Żegnamy również stary rok, który przyniósł nam wiele dobrego. W imieniu Zarządu jak i własnym chciałbym wszystkim rzemieślnikom, pracownikom i przyjaciołom serdecznie podziękować za pomoc i wsparcie w realizacji naszych celów w ubiegłym roku. W roku 2012 obchodziliśmy 105 rocznicę utworzenia naszego Cechu. Pomimo kryzysu był to rok dla naszej organizacji dobry. Nasza nowa Szkoła Cechowa działa i rozwija się już drugi rok. Do naszej organizacji przystąpiło 18 nowych członków. Do spłaty kredytu za wykup gruntu pod Dom Rzemiosła została jeszcze tylko jedna rata. Mamy nadzieję, że w obecnym roku ostatecznie uporamy się ze spłatą. Na wniosek Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem w 2012 r. za zasługi w rzemiośle oraz rozwój szkolnictwa zawodowego, Związek Rzemiosła Polskiego uhonorował 30 osób, a wśród nich Pana Andrzeja Skupnia - Wicestarostę Powiatu Tatrzańskiego oraz Panią Annę Pęksę – Naczelnika Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego. Odznaczenia zostały uroczyście wręczone podczas Walnego Zgromadzenia oraz uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela. Korzystając z tego uroczystego spotkania pragnę dzisiaj wręczyć Im przyznany Złoty medal Jana Kilińskiego. Zarząd Cechu wyróżnił również specjalną statuetką Pana Czesława Krupę - Dyrektora Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu.

 

Błogosławieństwa udzielił Katecheta naszej szkoły cechowej Ks. Janusz Korepta z Parafii Świętej Rodziny. Kolędy pięknie zaśpiewał zakopiański chór "Turliki" pod kierunkiem pani Ewy Sterczyńskiej. Poczęstunek dla gości przygotowała firma „Raj” z Gałkowic Dolnych. Wszyscy uczestnicy spotkania w odświętnej atmosferze dzielili się opłatkiem i składali sobie najlepsze życzenia na Nowy Rok.

Fotorelacja z uroczystości na stronie: http://www.cech.zakopane.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=265&Itemid=149

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    30 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.