PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Tatrzański Salon Marcowy cz. 2

Czwartek, 21 marca 2013 r.
Autor: Adam Kitkowski

fot. Adam Kitkowski14 marca w „Jasnym Pałacu” w Zakopanem odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Salon Marcowy”. Tym razem tematem wiodącym było zagadnienie komunikacji na Podhalu. Moderatorem debaty był Franciszek Bachleda-Księdzularz.


Gościem specjalnym był Jacek Gryga, dyrektor oddziału krakowskiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W formie prezentacji wizualnej przedstawił system komunikacyjny między Krakowem a Zakopanem. Podkreślił, że oprócz rozbudowy dróg ważne są remonty dróg i mostów już istniejących. - Prędzej czy później musimy zmodernizować tzw. „zakopiankę”, szczególnie na odcinku Myślenice – Zakopane lub wybudować nową drogę – dodał.

Moderator zauważył, że przez kilkadziesiąt lat dyskutuje się na różnych szczeblach, jak rozwiązać problem drogi kluczowej dla całego Podhala, zmienia się koncepcje, a czas ucieka.

Do dyskusji włączył się Jacek Kowalski, który również skonstatował, że „zakopianka” dawno powinna być zmodernizowana, a dyskusja jaka powinna być, niewspółmiernie do oczekiwanych korzyści, wydłuża rozwiązanie problemu.

Ciekawą propozycję przedstawił Rafał Rafacz, reprezentujący zakopiańskie biuro architektoniczne „Amar”. Zaprezentował projekt nowej drogi od Skomielnej do Zakopanego, która kończyłaby się tunelem pod Gubałówką. Józef Kowalik, zakopiański rady powiedział, że pomysł takiego rozwiązania jest ciekawy i warto o nim porozmawiać szczegółowo.

Tym razem w salonie uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych w Zakopanem.

Na koniec salonu dyrektor Gryga przychylił się do opinii rozmówców, że rozwiązanie komunikacyjne między Myślenicami a Zakopanem jest problemem pilnym i wymaga szybkich decyzji.

Kolejne spotkanie „Salonu Marcowego” dotyczyć będzie trendów kulinarnych w górach. Prezentację kulinarną przedstawi szef kuchni hotelu „Crocus” z Zakopanego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.