PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

COS dla mieszkańców i turystów

Piątek, 22 marca 2013 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaNowa dyrekcja COS w Zakopanem zapowiada otwarcie się na potrzeby mieszkańców i turystów, chcąc pogodzić statutowe obowiązki ośrodka z potrzebami sportu masowego, zwłaszcza wśród młodzieży. Do tej pory był on postrzegany przede wszystkim jako zamknięty ośrodek przygotowań olimpijskich dla zawodowców. Teraz ma się to zmienić. Na poczatek dyrekcja zaprasza na Dzień Otwarty COS.


- Chcemy przyzwyczaić mieszkańców i turystów, że na szlaku ich wędrówek są także obiekty COS-u, którymi możemy się pochwalić i które, mamy nadzieje, staną się magnesem przyciągającym nie tylko sportowców. Jeśli będziemy mieli wolne miejsca w nowym internacie sportowym, jak i na innych naszych obiektach, będziemy je udostępniać wszystkim chętnym. Nasze obiekty doskonale nadają się do tego, by podnosić swoją sprawność i kondycję, ale także aby wypoczywać korzystając z nowoczesnej odnowy biologicznej. Można się dowiadywać, rezerwować i korzystać – zachęca Jan Janik, który niedawno wygrał konkurs i objął stanowisko dyrektora zakopiańskiego COS-u.                 

- To, co nam się tutaj marzy i w jakim kierunku idziemy, to nie jest nic nowego. Jest to powrót do przedwojennej idei Karola Stryjeńskiego, który zaprojektował tutaj, w rejonie Kuźnic i Wielkiej Krokwi, miejsce przeznaczone na sport i rekreację. Te obiekty powstały, mamy skocznie, stadion, tor lodowy, halę sportową i basen. Jest to więc kompleks gotowy do spełnienia tych oczekiwań – dodaje. 

Oprócz klientów indywidualnych COS chce udostępniać także swoje obiekty szkołom, oferując im nawet 40% zniżki. COS będzie także prowadził naukę pływania dla zakopiańskich uczniów, na to zadanie wygrał bowiem konkurs ogłoszony przez Urząd Miasta Zakopane. 

Natomiast już w niedzielę 24 marca, chcąc zachęcić mieszkańców i gości do korzystania ze swoich obiektów, COS organizuje dzień otwarty. Każdy będzie mógł skorzystać w cenach promocyjnych z basenów i siłowni, zwiedzić Internat Sportowy „Zakopane”, skorzystać z odnowy biologicznej, a także zobaczyć filmy i reportaże o Zakopanem i Tatrach. O godz. 12.00 zaplanowano spotkanie z Jędrzejem Dobrowolskim – rekordzistą Polski w ski speed, a o 17.00 z Tadeuszem Jankowskim – byłym trenerem kadry narodowej biathlonistek, autorem książek o sportach zimowych. 

Nowa dyrekcja podczas konferencji prasowej przedstawiła także plany na przyszłość, w tym plany rozbudowy istniejącej infrastruktury.

- Realna jest budowa nowoczesnej wielofunkcyjnej hali treningowej, między pływalnią a hotelem „Zakopane”. Jest to dla nas w tej chwili kwestia priorytetowa, by w tym roku wykonać dokumentacje projektową i pozyskać na ten cel środki ministerialne – przekonuje zastępca dyrektora Jacek Bartlewicz. 

W czasie spotkania z dziennikarzami dyrektor Jan Janik i jego zastępca Jacek Bartlewicz wyjaśniali także sytuację hotelu „Imperial”, co do którego nie została jeszcze podjęta decyzja o sprzedaży, dzierżawie bądź remoncie. Natomiast zespół średnich i małych skoczni, który stracił ostatnio licencję FIS w wyniku zmiany przepisów, wymaga remontu. Na pewno będzie zachowany jako obiekt treningowy, służący przede wszystkim młodzieży. W najbliższym czasie zostanie również rozwiązany problem wyciągu krzesełkowego na Nosal. COS chce odsprzedać posiadaną tam infrastrukturę.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.