PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Patronat medialny WATRA

Tatrzańskie Warsztaty Bentologiczne

Wtorek, 9 kwietnia 2013 r.
Autor: TPN

Tatrzańskie Warsztaty BentologiczneW tym roku po raz kolejny Tatrzański Park Narodowy będzie współorganizatorem warsztatów tematycznych poświęconych wybranym zagadnieniom z zakresu ochrony przyrody Tatr. Tym razem spotkanie poświecone jest bentosowi, czyli zespołowi organizmów zwierzęcych związanych z dnem środowisk słodkowodnych, na podstawie, których można oceniać m.in. jakość zasobów wodnych.


Tatrzańskie Warsztaty Bentologiczne organizowane są w ramach 20 rocznicy Ogólnopolskich Warsztatów Bentologicznych, a ich współorganizatorem oprócz gospodarza terenu będzie Zarząd Sekcji Bentologicznej Polskiego Towarzystwa Hydrologicznego wraz z pracownikami i studentami Katedry Zoologii Bezkręgowców i Hydrobiologii Uniwersytetu Łódzkiego oraz Instytutu Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Impreza odbędzie się w Zakopanem w dniach 9-11 maja w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego przy ul. Chałubińskiego 42a.

Tradycyjnie w pierwszym dniu warsztatów przewidziana jest sesja referatowa, która będzie nosić tytuł „System hydrologiczny i bioróżnorodność fauny bentosowej Tatr Polskich”. W sesji wezmą udział naukowcy reprezentujący różne ośrodki badawcze, którzy jak co roku dokonają prezentacji wyników swych badań. Z kolei w drugim dniu trwania warsztatów przewidziane są zajęcia terenowe, a w trzecim wycieczki przyrodnicze z pracownikami Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Podobnie jak w ubiegłych latach podczas odbywających się warsztatów przewidziane są również spotkania ze społecznością lokalną. Tym razem zajęcia dla młodzieży szkolnej oraz wykład popularnonaukowy dla wszystkich zainteresowanych odbędą się przed dzień Tatrzańskich Warsztatów Bentologicznych, tj. 8 maja w CEP TPN przy ul. Chałubińskiego 42a (zajęcia dla młodzieży szkolnej w godz. 9.00-13.00, wykład popularno-naukowy 17.00-18.30). Ponadto dla wszystkich amatorów fotografii przyrodniczej przygotowano konkurs tematyczny pt. „Świat owadów”.

Więcej o programie warsztatów oraz o imprezach towarzyszących można przeczytać na oficjalnych stronach internetowych: http://invertebrates.uni.lodz.pl/?p=3212 ; http://www.pth.home.pl/portal/ do odwiedzenia których serdecznie zapraszamy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.