PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

W STO rusza klasa o profilu dziennikarskim

Środa, 17 kwietnia 2013 r.
Autor: STO Zakopane

W STO rusza klasa o profilu dziennikarskimOd nowego roku szkolnego (2013/2014) w zakopiańskim liceum STO rusza klasa o profilu dziennikarskim! Osobą odpowiedzialną za realizację tego przedsięwzięcia jest pani Katarzyna Handerek, dziennikarka społeczno-śledcza magazynu „Ekspres Reporterów”, która tak o tym opowiada: „Pomysł, by stworzyć specjalistyczne profile dziennikarskie w szkołach STO powstał wśród dziennikarzy TVP 2 „Ekspresu Reporterów”. Chcieliśmy stworzyć szkołę, która będzie różniła się od innych profili dziennikarskich przede wszystkim postawieniem nacisku na działania praktyczne w radiu, telewizji, prasie.


Teoria jest oczywiście ważna, ale często wykoślawia się w zetknięciu ze światem i jego realiami. Dlatego nasi uczniowie już od pierwszych miesięcy będą zmagać się z rzeczywistością dziennikarską, będą czuć adrenalinę twórczą, niepokój i emocje emisji, presję czasu. Tak jak prawdziwi dziennikarze. Ich dzieła od newsa przez  komentarz, felieton po reportaż pojawią się w mediach. Ich nazwiska widnieć będą na „tyłówkach” produkcji, czy w tytułach artykułów. Chcemy wychować młodą kadrę dziennikarską, doskonale przygotowaną teoretycznie i praktycznie. Kadrę, której nieobce są programy, nowe technologie, grafika, historia filmu, reportażu, prawo prasowe. Nasi uczniowie pracować będą z czynnymi zawodowo dziennikarzami, montażystami, operatorami. Zobaczą, jak czuje się reporter, gdy musi zadać trudne pytanie i jaką ma satysfakcję, gdy montuje ostatni fragment długo przygotowanego dzieła.”

Wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej na temat tego projektu, Zespół Społecznych Szkół Ogólnokształcących STO w Zakopanem serdecznie zapraszamy na warsztaty, które odbędą się w sobotę 11.05.2013 r. o godz. 10.00 w siedzibie szkoły przy ul. Kasprusie 35 a.

Więcej informacji po numerem tel. 182014747.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.