PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

W STO rusza klasa o profilu dziennikarskim

Środa, 17 kwietnia 2013 r.
Autor: STO Zakopane

W STO rusza klasa o profilu dziennikarskimOd nowego roku szkolnego (2013/2014) w zakopiańskim liceum STO rusza klasa o profilu dziennikarskim! Osobą odpowiedzialną za realizację tego przedsięwzięcia jest pani Katarzyna Handerek, dziennikarka społeczno-śledcza magazynu „Ekspres Reporterów”, która tak o tym opowiada: „Pomysł, by stworzyć specjalistyczne profile dziennikarskie w szkołach STO powstał wśród dziennikarzy TVP 2 „Ekspresu Reporterów”. Chcieliśmy stworzyć szkołę, która będzie różniła się od innych profili dziennikarskich przede wszystkim postawieniem nacisku na działania praktyczne w radiu, telewizji, prasie.


Teoria jest oczywiście ważna, ale często wykoślawia się w zetknięciu ze światem i jego realiami. Dlatego nasi uczniowie już od pierwszych miesięcy będą zmagać się z rzeczywistością dziennikarską, będą czuć adrenalinę twórczą, niepokój i emocje emisji, presję czasu. Tak jak prawdziwi dziennikarze. Ich dzieła od newsa przez  komentarz, felieton po reportaż pojawią się w mediach. Ich nazwiska widnieć będą na „tyłówkach” produkcji, czy w tytułach artykułów. Chcemy wychować młodą kadrę dziennikarską, doskonale przygotowaną teoretycznie i praktycznie. Kadrę, której nieobce są programy, nowe technologie, grafika, historia filmu, reportażu, prawo prasowe. Nasi uczniowie pracować będą z czynnymi zawodowo dziennikarzami, montażystami, operatorami. Zobaczą, jak czuje się reporter, gdy musi zadać trudne pytanie i jaką ma satysfakcję, gdy montuje ostatni fragment długo przygotowanego dzieła.”

Wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej na temat tego projektu, Zespół Społecznych Szkół Ogólnokształcących STO w Zakopanem serdecznie zapraszamy na warsztaty, które odbędą się w sobotę 11.05.2013 r. o godz. 10.00 w siedzibie szkoły przy ul. Kasprusie 35 a.

Więcej informacji po numerem tel. 182014747.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.