PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Trzeci dzień Zlotu na 100-lecie Harcerstwa

Sobota, 6 lipca 2013 r.
Autor: dh Przemek Szala

fot. dh Agata KowalczykTrzeci dzień zlotu na 100-lecie harcerstwa pod Tatrami dobiegł końca. Minął bardzo spokojnie i ciekawie. Pogoda również była sprzyjająca przez znaczną większość dnia, dopiero popołudniem strumień deszczu zalał obóz, co jednak po chwili zostało opanowane, a humory nieprzerwanie dopisywały.


W obozie było wiele atrakcji i zajęć. Furorę zdecydowanie zrobiło malowanie na szkle, które zostało zorganizowane na dolnej Równi Krupowej. W trakcie zajęć uczestnicy mogli sobie zaprojektować i wykonać pamiątki, a nad całością czuwały uzdolnione plastycznie instruktorki. Innym ciekawym punktem były zajęcia z ręcznego robienia biżuterii. Pozycja ta przypadła do gustu przede wszystkim dziewczynom, które były zachwycone i nie mogły oderwać się od robótek ręcznych. Po tym jak wspaniała pogoda przerodziła się w deszczowy podwieczorek, wiele grup wzięło gitary i z różnych części obozowiska można było słyszeć strumienie łagodnych rockowych ballad i harcerskich pieśni. Wyjątkowym elementem rozrywkowym był z pewnością turniej strzelecki, który  odbył się w słowiańskiej wiosce (teren rekonstrukcji średniowiecznych słowiańskich plemion). Zawodnicy mieli do dyspozycji łuki, strzały, a wykazać musieli się mnóstwem precyzji i wytrwałości. Po kolacji uczestnicy udali się do budynku LO w Zakopanem na spotkanie z dh. Barbarą Wachowicz. Na wykładzie z wspaniałą pisarką można było nabyć jej książki z autografem.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.