PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2013 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Wiadomości

„Miejsce przyjazne maluchom”

Niedziela, 15 września 2013 r.
Autor: Agata Pacelt

„Miejsce przyjazne maluchom”Poszukujemy miejsc, w których nasze maluchy będą czuły się dobrze. Startuje ósma edycja akcji „Miejsce Przyjazne Maluchom”. Po raz drugi o certyfikat „Miejsca Przyjaznego Maluchom” mogą ubiegać się nie tylko instytucje, firmy, placówki publiczne czy klubokawiarnie z Krakowa, ale także z wybranych miejscowości w całej Małopolsce! Czekamy na zgłoszenia!


Główny cel akcji to znalezienie i promocja miejsc, które są przyjazne rodzinom z małymi dziećmi, które respektują szczególne potrzeby najmłodszych, w których obecność najmłodszych nie jest problemem. Wśród nagrodzonych dotychczas miejsc są klubokawiarnie dla rodziców z dziećmi, kawiarnie i restauracje, instytucje kultury (muzea, kina, teatry, biblioteki), kościoły, gabinety lekarskie i dentystyczne, urzędy, kluby fitness, centra handlowe – wszystkie te, które posiadają miejsca dedykowane właśnie maluchom. W tym roku po raz drugi swoje zgłoszenia mogą wysyłać instytucje i miejsca z małopolskich miast: z Bochni, Brzeska, Chrzanowa, Dąbrowy Tarnowskiej, Gorlic, Limanowej, Miechowa, Myślenic, Niepołomic, Nowego Sącza, Nowego Targu, Tarnowa, Trzebini i Wieliczki.  

W tym roku po raz pierwszy swoje zgłoszenia mogą wysyłać instytucje z Zakopanego.

Urząd Miasta Zakopane zdecydował się na udział w akcji w charakterze regionalnego koordynatora, po to by dać szansę na zdobycie certyfikatu „Miejsca przyjaznego maluchom” także instytucjom, firmom czy placówkom z naszej gminy.

Ważne Co istotne w staraniach o certyfikat nie mogą brać udziału placówki, których celem statutowym jest opieka nad dziećmi (przedszkola, żłobki, kluby malucha). Tytuł  „Miejsce Przyjazne Maluchom” przyznawany jest na podstawie zgłoszeń miejsc i rodziców, po przeprowadzonej osobistej weryfikacji organizatorów i partnerów akcji. Aby otrzymać tytuł zgłaszający muszą spełnić określone w formularzu zgłoszeniowym kryteria. Nagrody wręczane są podczas finałowej gali zaplanowanej na 20 października. Podsumowaniem akcji jest dodatek do Gazety Wyborczej, opisujący wszystkie miejsca. Zgłoszenia miejsc pod adresem mailowym: maluchy@krakow.agora.pl Przyjmowane są do niedzieli 22 września włącznie. Weryfikacja zgłoszeń trwa od poniedziałku 23 września do niedzieli 13 października. O tym, kto w tegorocznej edycji otrzymał certyfikat „Miejsce Przyjazne Maluchom” dowiemy się ze specjalnego dodatku w Gazecie Wyborczej oraz na stronach  www.miejsceprzyjaznemaluchom.com.pl, www.malopolska.pl.  Warto przypomnieć, że pomysłodawczynią akcji Jest Karina Grygierek (PR Inspiration), mama trójki dzieci. W ubiegłym roku w Małopolsce certyfikat „Miejsca przyjaznego maluchom” otrzymało 27 miejsc z Małopolski. Liczymy, że w tym roku będzie ich więcej!

Organizatorami akcji są agencja PR Inspiration, Gazeta Wyborcza i Wrota Małopolski.

Partner i koordynator akcji: Urząd Miasta Zakopane

Patronat honorowy: Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Informacja o akcji: www.krakow.gazeta.pl www.miejsceprzyjaznemaluchom.com.pl www.wrotamalopolski.pl www.facebook.com/miejsceprzyjaznemaluchom www.zakopane.eu

KLIKNIJ I POBIERZ REGULAMIN I FORMULARZE

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.