PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2013 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Wiadomości

Marka Tatrzańska

Środa, 25 września 2013 r.
Autor: Ewa Czamańska

Marka TatrzańskaKonkurs MARKA TATRZAŃSKA ustanowiono Uchwałą Rady Powiatu Nr XX/151/08 18 września 2008 r. Marka Tatrzańska – to lokalny certyfikat jakości, ustanowiony przez Starostwo Powiatowe w Zakopanem. Ma przyczynić się do gwarantowania najwyższej jakości usług i produktów oferowanych nabywcom, obronić ich przed podróbkami i tandetą, a także - co nie mniej ważne - podnosić prestiż i wizerunek nagrodzonych. Marka stanowi kluczowy element strategii produktu i ma istotny wpływ na atrakcyjność oferty, ułatwia jednocześnie jego właściwą identyfikację. Zabezpieczona marka chroni specyficzne elementy produktu przed imitacją. Symbolika marki niesie z sobą gwarancje związane z jakością oraz użytecznością produktu, przywiązując tym samym klientów do siebie.


Poprzez funkcjonowanie Marki Tatrzańskiej wprowadzona zostanie pełna identyfikacja produktów regionalnych i usług, inicjatyw oraz podmiotów gospodarczych, twórców ludowych, osób i instytucji działających w obszarze kultury regionalnej. Daje to gwarancję najwyższej jakości oferowanej nabywcom, podniesie prestiż i wpłynie na poprawę wizerunku regionu i jego mieszkańców.

Marka Tatrzańska to gwarancja podnoszenia jakości poprzez zdrową „konkurencję” oraz dodatkowa promocja regionu, usług i podmiotów, którym przyznano jej logo. Certyfikat ten jest tożsamy z zachowaniem tradycji regionu poprzez odpowiedni poziom przekazu – muzyka, rękodzieło czy architektura góralska. Umożliwia czytelne określenie produktu; jego jakości, składu, związku z regionem i wpływie na odbiór regionu.

Ważnym elementem wprowadzenia Marki Tatrzańskiej jest chęć wspierania inicjatyw gospodarczych oraz kulturalnych promujących region. Dla posługujących się symbolem Marki Tatrzańskiej stanowi też wartość komercyjną umożliwiając przez to podniesienie ceny towaru lub usługi – markowe produkty nie należą do tanich. Istotnymi cechami są związek z terenem Powiatu Tatrzańskiego, identyfikacja

z regionem i miejscem w jakim są wytwarzane. Mogą to być np. usługi, wyroby artystyczne, produkt żywnościowy, oferta turystyczna lub inne działanie zasługujące dzięki swojej unikalności na wyróżnienie logo Marki Tatrzańskiej. Produkty, którym przyznany zostanie Certyfikat powinny być w ciągłej sprzedaży i ogólnie dostępne. Dla nabywcy z kolei produkt wyróżniony Marką Tatrzańską stanowi gwarancję właściwego wyboru podnosząc jego prestiż.

Logo Marka Tatrzańska można uzyskać w pięciu kategoriach: 1. przeznaczona jest dla artykułów spożywczych, 2. dla wyrobów i produktów rękodzielniczych, 3. dla bazy gastronomicznej, handlowej, noclegowej oraz usługowej, 4. dotyczy twórców i działaczy kultury, 5. dla przedsięwzięcia i imprezy kulturalne oraz ważne społecznie inicjatywy.

W skład kapituły przyznawania logo Marka Tatrzańska wchodzą następujące osoby: Przewodniczący Kapituły - Edward Tybor, Przewodniczący Rady Powiatu Tatrzańskiego Andrzej Skupień - Wicestarosta Powiatu Tatrzańskiego Krzysztof Król - Łęgowski- Dyrektor Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury Wojciech Gach - Prezes PSS” Społem” Maciej Krokowski - Radca Prawny Starostwa Powiatu Tatrzańskiego Ryszard Sikora - Redaktor Radia PR 1 Zofia Górska - Artysta, Twórca Ludowy

Zgłoszenia przyznawania logo MARKA TATRZAŃSKA  należy składać do 18 listopada 2013 r. na adres:

Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury, ul. Tetmajera 24, 34-500 Zakopane

Wykaz Laureatów Logo MARKA TATRZAŃSKA

Marka Tatrzańska 2008

Lp.

Kategoria

Laureat

1.

I

Kazimierz Furczoń

2.

II

Tadeusz Szostak - Berdka

3.

III

1) Sklep Spożywczo-Przemysłowy PODHALE

4.

2)Ośrodek Narciarski Kotelnica   Białczańska

5.

IV

Józef Pitoń

 

Marka Tatrzańska 2009

 

Lp.

Kategoria

Laureat

1.

I

Chleb Pasterski produkowany przez   Piekarnię SZYMONEK

2.

II

1)Regionalne Kożuchy, Serdaki i Czapki   Fiokierki produkowane przez Stanisława Gąsienicę - Wawrytko

 

2) Agnieszka Górkiewicz- Galeria Autorska  

3.

III

1)Karczma Polany Siwy i Maśniak s.c

 

2)Polskie Koleje  Linowe-Kolej na Kasprowy Wierch

4.

IV

Władysław Trebunia Tutka

 

Marka Tatrzańska 2010

Lp.

Kategoria

Laureat

1.

I

Cukiernia „SAMANTA” – Torcik Hiszpański

2.

II

1) Zofia Majerczyk - Owczarek

3.

2) Mieczysław Król – Łegowski

4.

III

Terma Bukowina Tatrzańska

5.

IV

Ewelina Pęksa

6.

Wyróżnienie

Podhalańska Grupa Działania

 

Marka Tatrzańska 2011

 

Lp.

Kategoria

Laureat

1.

I

Piekarnia   Cukiernia Ekologiczna, Anna Piwowarczyk za chleb pytlowy

2.

II

Henryk   Trebunia Tutka- rzeźba w szkle

3.

III

Stacja   Narciarska Małe Ciche

4.

IV

Ks.   Władysław Marian Zarębczan

5.

V

Góralski   Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej

 

Marka Tatrzańska 2012

 

Lp.

Kategoria

Laureat

1.

I

Piekarnia   „Dańca” za „chleb domowy”  o wadze 5kg,   wykonywany na zamówienie oraz  „chleb   domowy” o wadze 2,20kg, będący w ciągłej sprzedaży.

 

2.

II

 Jan Bieniek- za tradycyjne góralskie sanie i   „kumoterki”.

 

3.

III

Centrum   Rekreacji i Wypoczynku „HAWRAŃ” Sp. z o.o w Jurgowie Ośrodek Narciarski- za   społeczny wkład 240 udziałowców i umiejętności pozyskiwania funduszy   europejskich.

 

4.

IV

Krzysztof   Trebunia - Tutka- za pracę   społeczną, promowanie regionu i   pracę z dziećmi i młodzieżą.

 

5.

V

Impreza   kulturalna „Przednówek w Polanach”

 

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Lampka nocna z parzenicąLampka nocna z parzenicąLampka nocna z naniesionym na kloszu motywem ludowym (po dwóch stronach klosza) w kolorze czarnym, malowanym ręcznie. Klosz w kolorze kremowym. Podstawa lampki...
    120 zł
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.