PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2013 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Wiadomości

Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem zaprasza!

Sobota, 28 września 2013 r.
Autor: Piotr Kyc

Słoneczna , jesienna pogoda była wymarzona na otwarcie Parku Miejskiego.W słoneczną, jesienną sobotę 28 września 2013 roku miało miejsce uroczyste otwarcie Parku Miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i Placu Niepodległości w Zakopanem. Otwarcie nie ograniczyło się tylko do oficjalnych wystąpień, podziękowań, poświecenia i przecięcia wstęgi. Od wczesnego ranka do godzin popołudniowych Park Miejski tętnił życiem. Od rana trwały imprezy towarzyszące otwarciu zlokalizowane w wydzielonych strefach. Oferta jak zaproponował Urząd Miasta Zakopane była bardzo urozmaicona z przewagą konkursów dla rodzin i zajęć sportowych.


 O godzinie 15.00 przed budynkiem  Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" nastąpiło uroczyste otwarcie którego dokonali wspólnie: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Gut Mostowy, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Starosta Powiatu Tatrzańskiego Andrzej Gąsienica – Makowski i gospodarz całej uroczystości Burmistrz Miasta Zakopane Janusz Majcher.

   Wśród zaproszonych gości byli m.in. projektanci, inżynierowie, pracownicy Urzędu Miasta,  Starostwa Powiatowego oraz radni i osoby duchowne.

Poświecenia zakończonej inwestycji dokonał Ksiądz Dziekan Bogusław Filipiak.

    Rewitalizacja Parku Miejskiego i przebudowa Placu Niepodległości była jedną   z największych inwestycji miejskich w ostatnich latach. Całość wygląda interesująco i nowocześnie. Jest to propozycja zarówno dla matek z małymi dziećmi, jak i dla dzieci szkolnych oraz młodzieży starszej. Będą się tutaj spotykały oddalone od siebie o kilkanaście lat roczniki. Będzie ciekawie, a czy funkcjonalnie...o tym przekonamy się za jakiś czas, jak to bywa z tego typu dużymi założeniami przestrzennymi.         

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO

MAŁOPOLSKI REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY 2007-2013, 4.1. Działanie 6.1 Rozwój Miast, schemat A: Projekty realizowane wyłącznie w ramach programów rewitalizacji

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    25 zł
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.