PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Mieszkańcy apelują o utworzenie parku kulturowego na Krupówkach

Wtorek, 18 marca 2014 r.
Autor: Regina Watycha

Mieszkańcy apelują o utworzenie parku kulturowego na Krupówkach3300 podpisów - tylu mieszkańców poparło do tej pory apel do burmistrza i radnych o wprowadzenie na Krupówkach parku kulturowego. Może chociaż raz zakopiańscy radni zjednoczą się i ponad podziałami wypracują wspólne stanowisko w tej ważnej kwestii. O to apelują inicjatorzy akcji, którzy dzisiaj w Urzędzie Miasta złożyli listy z podpisami mieszkańców, którzy popierają wprowadzenie w Zakopanem parku kulturowego.


Projekt wprowadzenia parku popierają również organizacje działające w Zakopanem, m.in. Towarzystwo Opieki nad Zabytkami. - Nie chcemy już więcej tandety i kiczu na Krupówkach. Chcemy poprzez Krupówki zmienic wizerunek miasta, chcemy, aby ta ulica stała się salonem Zakopanego z eleganckimi witrynami i zintegrowanym systemem informacji wizualnej. Aby nie tracili na tym przedsiębiorcy, którzy muszą się reklamować, ale żeby spod tej tandety wyszło całe piękno różnorodnej i unikatowej "elewacji" Krupówek. - mówiła Agata Wolak, prezes TonZ.

Uważamy, że trzeba działać już, dlatego nie chcemy, aby decyzja o powstaniu parku była znów przesunięta. Kończący się sezon zimowy pokazał, że nie możemy czekać na zmiany, tylko musimy zacząć działać już teraz - podkreslał Tymoteusz Mróz, inicjator akcji  Made in Zakopane

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiZagrojcie dudzicki - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Stanisław...
    25 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.