PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Patronat medialny WATRA

„Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”

Czwartek, 20 marca 2014 r.
Autor: Barbara Szarota

„Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”Paroletnie dokonania i dorobek działań proekologicznych grupy ACT ECO sprawiły, iż Gimnazjum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera znalazło się w grupie 60 polskich szkół gimnazjalnych wybranych do przeprowadzenia programu „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier” w ramach 3-letniej europejskiej kampanii realizowanej w Polsce przez Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć we współpracy z organizacjami pozarządowymi z Włoch, Rumunii, Hiszpanii i Malty.


Uczniowie Gimnazjum nr 2 w ciągu trzech lat wzięli udział  w szeregu zajęć merytoryczno - aktywizujących prowadzonych przez edukatorów z Polskiej Zielonej Sieci. Zwieńczeniem kampanii była wizyta  uczniów i nauczycieli z Malty i Rumunii w Gimnazjum nr 2, która odbyła się 13 marca 2014. Spotkanie miało charakter jednodniowych warsztatów dot. ekologii zakończonych zwiedzaniem szkoły – gospodarza oraz wycieczką na Gubałówkę. Warsztaty, poprowadzone w języku angielskim przez panią Magdalenę Noszczyk z Polskiej Zielonej Sieci, były niezwykle inspirujące i ciekawe ze względu m.in. na interaktywną formę przekazywanych treści edukacyjnych. Ponadto. była to jednak wyjątkowa okazja aby młodzież oraz kadra nauczycielska z trzech krajów (Polska, Malta, Rumunia) mogła wymienić się doświadczeniami ze swojej aktywności proekologicznej, dowiedzieć się więcej o krajach partnerskich, zastanowić się wspólnie nad charakterem działań w przyszłości oraz, co bardzo ważne, spędzić produktywnie czas w  przyjaznej atmosferze. ACT ECO Team: Maja Buczkowska -1a, Karolina Dziedzic - 1a,  Paula Ochmańska -2a, Ula Tylka- 2a, Julia Ziemak - 2a, Zenon Klaus – 3b, Michał Moniczewski - 1b, Kacper Mrozicki - 3b, Sebastian Stoch - 1b, Wojciech Stoch - 1b,  Szymon Stopka - 3b, Mateusz Walkosz - 3b, Jarosław Wnuk – 1b.

Edukatorzy i nauczyciele zaangażowani w program „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”: Małgorzata Małochleb, Magdalena Noszczyk, Marcin Wójcik ze Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć oraz z Gimnazjum nr 2 w ramach projektu ACT ECTO:  Barbara Szarota, Joanna Strączek - Bojda, Urszula Stachoń.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.