PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Miejska Biblioteka Publiczna jak nowa!

Środa, 26 marca 2014 r.
Autor: Paulina Wylężek UMZ

Miejska Biblioteka Publiczna jak nowa!Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Bożena Gąsienica oprowadziła przybyłych dziennikarzy po świeżo wyremontowanej bibliotece. – To dla mnie specjalny czas, bo udało się zrealizować dokładnie to, co sobie założyliśmy- nie kryła dumy pani dyrektor. Teraz biblioteka czeka już tylko na gości.


Remont instytucji trwał ponad półtora roku i jego efekty są zdumiewające. – Najlepsze porównanie będą mieli ci, którzy bywali w bibliotece wcześniej i wiedzą, jak wyglądała- mówiła Bożena Gąsienica. – Kraty w oknach, stare biurka, obdrapane blaty, rozlatujące się krzesła zastąpiły między innymi całkiem nowe meble i odmalowane ściany - dodała.

Przyznała również, że to nie jest jedyna metamorfoza, jaką przeszła instytucja. – Zdajemy sobie sprawę ze spadku czytelnictwa, dlatego biblioteka dzisiaj nie może być tylko miejscem wypożyczenia książki- musi oferować jeszcze coś ponad to. U nas dlatego będą odbywać się na przykład wernisaże prac zakopiańskich artystów - tłumaczyła.

Dla zastępcy burmistrza Mariusza Koperskiego biblioteka jest też miejscem bardzo specjalnym. – Z racji tego, że jestem filologiem i nauczycielem, uważam, że biblioteka to nie tylko instytucja, ale miejsce na którym można bardzo dużo zbudować- powiedział zastępca burmistrza. – Nasze marzenia się spełniły i teraz w Zakopanem mamy placówkę kulturalną stworzoną na zupełnie innych zasadach. Nie chcemy mieć muzeum bibliotecznego, ale miejsce otwarte, ciepłe, przyjazne, takie do którego każdy chętnie zaglądnie. Biblioteka, położona tuż przy Krupówkach, jest idealna do odpoczynku od gwaru. Można tu spokojnie siąść, wziąć książkę do ręki i napić się nieśpiesznie kawy- mówił Koperski.

Na przybyłych gości i czekają oczywiście książki- w tym nowości rynkowe, prasa i możliwość skorzystania z komputerów. Co ważne miejsce przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych. Ułatwieniem jest na pewno to, że można swobodnie przechadzać się pomiędzy regałami z książkami i szukać swojej ulubionej lektury. Poza tym wygodne krzesła i kanapy sprzyjają relaksowi. – To taka oaza do której zapraszamy wszystkich, bo naszym sukcesem w końcowym efekcie jest nie ten remont, ale stworzenie przyjaznej atmosfery dla przebywających tu ludzi - podsumowała dyrektor Bożena Gąsienica.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • „Gwołtu, co sie nie robi”„Gwołtu, co sie nie robi”Płyta DVD zawiera spektakl „Gwołtu, co sie nie robi” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 2 godz. 3 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. J...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.