PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Piątek, 28 marca 2014 r.
Autor: mł. kpt. Andrzej Król-Łęgowski

Turniej Wiedzy PożarniczejW siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem odbyły się XXXVII Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej ma na celu kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa medycznego i ochrony przeciwpożarowej. Służy także popularyzowaniu wśród dzieci młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, uczy umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, poszerza wiedzę na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.


W eliminacjach wzięło udział 89 uczniów reprezentujacych szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgminazjalne z całego powiatu tatrzańskiego. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 20 pytań dotyczących pożarniczego rzemiosła, pomocy przedmedycznej oraz historii pożarnictwa. W dalszej części turnieju, uczniowie którzy najlepiej poradzili sobie z testem, musieli wykazać się wiedzą o tematyce ratownictwa medycznego, znajomością sprzętu pożarniczego oraz umiejętnością prawidłowego zareagowania w sytuacji zagrożenia. W wyniku przeprowadzonych eliminacji wyłoniono zwycięzców w poszczególnych grupach szkół, którzy będą reprezentowali powiat tatrzański w eliminacjach wojewódzkich. Czołowe miejsca zajęli następujący uczniowie:

I.Szkoły podstawowe:
1.Magdalena Ustupska – Szkoła Postawowa nr 4 w Zakopanem
2.Małgorzata Bednarz – Szkoła Postawowa w Nowem Bystrem
3.Wojciech Rysula – Szkoła Podstawowa w Kościelisku

II.Szkoły gimnazjalne:
1.Jacek Chowaniec – Gimnazjum w Białym Dunajcu
2.Mateusz Tylkowski – Gimnazjum w Białce Tatrzańskiej
3.Paweł Korabik – Gimnazjum w Nowem Bystem

III.Szkoły ponadgimnazjalne:
1.Kamil Dłużeń – Liceum Ogólnokształcące w Zakopanem
2.Maciej Tylka – Zespół Szkół Budowlanych w Zakopanem
3.Robert Zięder - Zespół Szkół Budowlanych w Zakopanem

Atrakcyjne nagrody, których zakup solidarnie współfinansowały Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Zakopane, urzędy gmin Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Kościelisko i Poronin, wręczyli uczestnikom Komendant Powiatowy PSP w Zakopanem bryg. Stanisław Galica oraz Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP druh Tadeusz Ciszek.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.