PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Młodzi pionierzy rynku mobilnego z Zakopanego

Czwartek, 5 czerwca 2014 r.
Autor: Maciej Stasiński

Młodzi pionierzy rynku mobilnego z ZakopanegoAktualne plany lekcji, e-dziennik, potrzebne dokumenty, zastępstwa i wiele innych udogodnień jest dostępnych w aplikacji, którą na urządzeniach mobilnym może używać każdy uczeń i nauczyciel zakopiańskiego hotelarza. Aplikację stworzył uczeń szkoły Michał Ciężczak w ramach konkursu przeprowadzonego przez Platformę aplikacji mobilnych “Add Me”.


„Cały pomysł polegał na tym aby, otworzyć uczniom klas informatycznych w zakopiańskim hotelarzu nowoczesne możliwości zarządzania informacjami. Dzięki Platformie Add Me, każdy użytkownik Platformy bez przygotowania technicznego, może za darmo stworzyć aplikacje mobilną nawet w parę minut. Liczymy że młodzi uczniowie z nową wiedzą będą wspierać lokalne biznesy, organizacje i inicjatywy, które potrzebują nowoczesnych i wydajnych form komunikacji” – wyjaśnił pomysłodawca aplikacji w zakopiańskim hotelarzu Dawid Kluś.

Przez kilka tygodni uczniowie pierwszych klas techników informatycznych tworzyli wizualizacją szkolnej aplikacji, które zaprezentowali 10 kwietnia. Jury pod przewodnictwem Dawida Klusia wyłoniło zwycięzcę. Komisja brała pod uwagę grafikę i funkcjonalność zgłoszonych do konkursu projektów. Szkolną aplikację można pobrać m.in. ze strony internetowej szkoły.

Zwycięzca konkursu otrzymał nagrodę ufundowaną przez Andrzeja Klimka prezesa firmy Mobicode (właściciela Platformy Add Me), a jest nią profesjonalny dysk zewnętrzny. Zwycięzcy oraz wszystkim uczestnikom konkursu, młodym informatykom pogratulował wicestarosta tatrzański Andrzej Skupień, życząc im dalszych sukcesów.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.