PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

„Sport motocyklowy pod Giewontem”

Poniedziałek, 18 sierpnia 2014 r.
Autor: Edward Chyc-Magdzin

„Sport motocyklowy pod Giewontem”12 sierpnia 2014 odbyły się cotygodniowe posiady w Białej Izbie Związku Podhalan oddział Zakopane. Tematem był „Sport motocyklowy pod Giewontem”. Do wspólnych wspominek organizator zaprosił szacownych gości, związanych z tą dyscypliną sportu w osobach Pana Prezesa Stanisława Gustaba szefa Krakowskiego Klubu Cyklistów i Motocyklistów „SMOK” w Krakowie, wielokrotnego motocyklowego Mistrz Polski Roberta Błachuta oraz prelegenta, kolekcjonera zabytkowych motocykli, znawcę tematyki Rajdów Tatrzańskich Pana Piotra Serka.


Do wspólnych posiadów przyłączyli się byli zawodnicy i uczestnicy tych zmagań z tamtych lat - legendarny Jan Wyrostek uchodzący za najtwardszego zawodnika tamtych czasów, Władysław Kaliba i Marian Chyc-Magdzin.

Gospodarzem spotkania był członek Zarządu Związku Podhalan oddziału zakopiańskiego prezes Tatrzańskiego Klubu Motorowego Edward Chyc-Magdzin.

W spotkaniu uczestniczyła liczna grupa zawodników i działaczy TKM. W gronie turystów i stałych bywalców tej imprezy wspominano niegdysiejsze maszyny i tych wspaniałych herosów walczących o zwycięstwo w tak trudnym motocyklowym rajdzie pod Tatrami i w lasach Pienin oraz całego Beskidu. Rozmawiano o wspaniałych przygodach i przyjaźniach trwających po dzień dzisiejszy.

Wspominano zakopiańskich nieżyjących już uczestnikach tych zmagań. Mówiono o Trzebuni, Gąsienicy Roju, Królu, rodzinnym teamie Hebdów, Tylków i wielu innych, którzy swoją pracą i zaangażowaniem wzbogacali imprezę. Na zakończenie Prezes TKM przybliżył działalność i osiągnięcia reaktywowanego w 2005 roku klubu. Spotkanie zakończono przed 22.00 wspólną fotografią.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.