PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2014 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Wiadomości

XXIII Kwesta w Zakopanem

Wtorek, 4 listopada 2014 r.
Autor: Agata Nowakowska-Wolak

XXIII Kwesta w ZakopanemW sobotę, 1 listopada 2014 r., jak co roku odbyła się XXIII z kolei Kwesta Zaduszkowa na Starym i Nowym Cmentarzu w Zakopanem. Przy wyjątkowo pogodnej aurze akcja przebiegała w miłej, przychylnej atmosferze. Na obu cmentarzach kwestowali luminarze kultury Zakopanego, samorządowcy oraz przedstawiciele niemal wszystkich społeczno-kulturalnych organizacji i instytucji. Wielu z nich - aktywnych społeczników jest kandydatami do rady miasta i powiatu lub na burmistrza.


Byli to w kolejności kwestowania – na Starym Cmentarzu: Maria Mateja Torbiarz i Józef Pitoń, Andrzej Gąsienica Makowski - Starosta Tatrzański i Jan Gąsienica-Walczak, Sekretarz Miasta - Renata Szych, dyrektorka MGS - Anna Zadziorko, dyrektorka Biblioteki Publicznej Bożena Gąsienica, burmistrzowie: Janusz Majcher, Wojciech Solik,  Mariusz Koperski, Tamara Rzucidło – Miejska Konserwator Zabytków i Jerzy Jędrysiak (Związek Artystów Plastyków), Alicja i Stanisław Mardułowie i Jan Karpiel Bułecka (Tow. Gimnastyczne „Sokół”),   Marcin Zubek i Maria Cukier (Związek Podhalan), Bożena i Wojciech Gąsienica Byrcyn, Anna Wende – Surmiak - dyrektorka Muzeum Tatrzańskiego i Maciej Wojak – radny miejski, Franciszek Bachleda – Księdzularz – radny Sejmiku Małopolskiego i Adam Kitkowski, Maria Gąsienica Chmiel, Regina Mrowca – Kenar i Wojciech Hyc (Towarzystwo Opieki nad Zabytkami).

Na Nowym Cmentarzu dyżur pełnili:  Małgorzta Gładoch, Barbara Święchowicz (Stowarzyszenie Absolwentów LO) oraz Katarzyna Stanowska, Małgorzata Cichocka – dyrektorka Zakopiańskiego Centrum Edukacji  i Włodzimierz Cichocki (Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego), Łukasz Chmielowski (Polskie Koleje Górskie), Wawrzyniec Bystrzycki, Bożena Solańska, Marek Donatowicz i Krzysztof  Wiśniowski (radni miejscy), trzej burmistrzowie po raz drugi, Beata Denis – Jastrzębska, Małgorzata Karpiel i Piotr Kyc (Towarzystwo Miłośników Twórczości Jana Kasprowicza), Grażyna Syrzistie, Jerzy Filar, Mirosław Zawisza,  Leszek Lassota z Tow. Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, Anita i Krzysztof Trebunia-Tutka z synem Janem, Łukasz Filipowicz,  Jan Jarosiewicz, Bartek Bryjak z Made in Zakopane, Małgorzata Wonuczka – Wnuk, Maria Gąsienica Gładczan i Edward Chyc Magdzin z Klubu im. Władysława Zamojskiego.

Organizatorzy z Towarzystwa Opieki nad Zabytkami składają wszystkim   darczyńcom i kwestarzom serdeczne,  staropolskie:  BÓG ZAPŁAĆ za ochotne serce, hojność i życzliwość !

Podczas XXIII Kwesty Zaduszkowej zebrano:
19501,19 PLN, 34,30 Euro oraz 2,50 kuny.
To jest ok. 2 tysiące więcej niż w zeszłym roku!
To świetny wynik i przejaw zaufania i życzliwości społecznej do  tej akcji i jej corocznych efektów.
Wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zasilili i wzięli udział w Kweście jeszcze raz serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.