PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2014 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Wiadomości

"Odblaskowa szkoła 2014”

Środa, 5 listopada 2014 r.
Autor: Agnieszka Janik

"Odblaskowa szkoła 2014”W Szkole Podstawowej nr 3 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Zakopanem odbyło się uroczyste zakończenie Szkolnego Konkursu ,,Jestem uczestnikiem ruchu drogowego” w ramach akcji ,,Odblaskowa szkoła” zorganizowanego w klasach I – III pod kierunkiem wszystkich nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej: p. Teresy Hoły, p. Małgorzaty Zawadzkiej, p. Bernadety Kurowskiej, p. Teresy Skupień, p. Zofii Skowronek, p. Doroty Masny, p. Bogusławy Rapacz, p. Tatiany Miller.


Celem konkursu było: propagowanie wśród uczniów wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się pieszych w drodze do i ze szkoły, poznanie wybranych znaków drogowych, zapoznanie z wybranym nazewnictwem w ruchu drogowym, uświadamianie o konieczności noszenia elementów odblaskowych, kształtowanie umiejętności i nawyków właściwego zachowania się na drodze, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie i życie własne i innych użytkowników drogi, poznanie wierszy i piosenek o ruchu drogowym. Konkurs trwał od 01.10.14r. do 22.10.14r. i przebiegał w trzech konkurencjach: ,,Twórczość plastyczna” w klasach pierwszych, ,,Mała poezja” w klasach drugich, Test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym w klasach trzecich. Inicjatorem, koordynatorem i prowadzącym uroczystość zakończenia akcji była p.Bogusława Rapacz wspomagana przez uczniów klas szóstych, Radę Rodziców, i szkolny sklepik ,,Słodki kącik”.

Spośród 155 uczestników edukacji wczesnoszkolnej powołane komisje wytypowały 35 do nagród i wyróżnień.

Podczas uroczystego zakończenia uczniowie klasy III "a” zaprezentowali mini – spektakl pod hasłem ,,Bezpieczne rady”, uczniowie poszczególnych klas zaśpiewali ,,Bezpieczne piosenki”, a goszczący przedstawiciele z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem p.Agnieszka Kozłowska i p.Janusz Brzeźniak wręczyli nagrody i wyróżnienia (małe i kolorowe kodeksy drogowe). Nie obyło się również bez nagród pocieszenia. Pozostali uczestnicy otrzymali słodkie lizaki w kolorach znaków drogowych oraz elementy odblaskowe.

Wyniki Szkolnego Konkursu ,,Jestem uczestnikiem ruchu drogowego”

 ,,Twórczość plastyczna” – klasy pierwsze

Nagroda Główna

1.Kacper Słomczyński

2.Jakub Majerczyk

3.Michał Obtułowicz

4.Julia Sabuda

 

Nagroda

1.Michał Bryniarski

2.Anna Zalińska

3.Justyna Zagórska

4.Łukasz Łukaszczyk

 

Wyróżnienie

1.Stanisław Krajewski

2.Igor Rogus

3.Oliwia Bandrowska

4.Łucja Słowik

 ,,Mała poezja” – klasy drugie

I miejsce – Anatol Kulpiński

II miejsce – Matylda Morańda

III miejsce – Anna Guzik

IV miejsce – Zofia Zawadzka

V miejsce – Aleksandra Puch i Julia Żółtek

 

Wyróżnienie

1.Jan Janosek

2.Weronika Kawecka

3.Mateusz Kobylecki

4.Juliusz Skuza

5.Kacper Świadek

6.Jagoda Tęcza

 Test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym – klasy trzecie 

I miejsce – Magdalena Bańdo

II miejsce  - Anna Janik i Kinga Prusinowska

III miejsce – Julia Zubek

IV miejsce – Jakub Szczypkowski

V miejsce  - Jan Łukaszczyk i Katarzyna Konieczna

 

Wyróżnienia

Karolina Studlik

Monika Król - Muma

Rainer Lis

Maciej Skóra

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.