PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Dzień Sportu w Szkole Kasprowicza na Harendzie

Poniedziałek, 9 marca 2015 r.
Autor: Piotr Kyc

Dzień Sportu w Szkole Kasprowicza na HarendzieDzień Sportu w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Kasprowicza w Zakopanem na Harendzie organizuje się od wielu lat w zimie. Szkoła ma ku temu kapitalne warunki. Obok znajduje się stacja narciarska Harenda z paroma wyciągami i sztuczne śnieżonym stokiem. Jest i sztuczne lodowisko. Zawodów w tym roku nie było. Nauczycielka wychowania fizycznego Hanna Kardaś Wicher zorganizowała zajęcia z nauki jazy na nartach. Uczniowie z klas 0 – III oraz IV – VI zostali podzieleni na grupy według stopnia zaawansowania w jeździe na nartach. Kto nie miał swojego sprzętu otrzymał niezbędne wyposażenie z wypożyczalni Karoliny i Tadeusza Bobaków oraz od Marcina Strączka. Po godzinie odpoczynku i posiłku przygotowanym przez rodziców przyszła kolej na łyżwy. Pogoda dopisała. Chwilami zaświeciło nawet słońce. Niestety uczestnicy zapamiętają ten dzień i za sprawą lepiącego się do nart i butów śniegu. Trzeba było skrobać i smarować narty co jest trudne przy kilkudziesięciu zawodnikach. Dzielnie pomagali rodzice.


Dyrektor I nauczyciele dziękują wszystkim rodzicom i innym osobom które pomogły w zorganizowaniu Dnia Sportu. Szczególnie dziękujemy Wojciechowi Strączkowi Prezesowi Spółki Harenda Wyciągi za udostępnienie wyciągów. Dziękujemy Karolinie i Tadeuszowi Bobakom oraz Marcinowi Strączkowi właścicielom wypożyczalni sprzętu sportowego.

Dziękujemy instruktorom ze szkoły narciarskiej H-Ski : Katarzynie Różak, Rafałowi Kustrze, Michałowi Wroniakowi, Krzysztofowi Gustabowi. Dziękujemy rodzicom oraz Radzie Rodziców za pomoc w organizacji a Hurtowni „GOBO” oraz piekarni „Hulbój” za wsparcie produktami spożywczymi.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.