PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Pierwszy dzień wiosny w Gimnazjum nr 1 im. Olgi i Andrzeja Małkowskich

Wtorek, 24 marca 2015 r.
Autor: Piotr Kyc

Pierwszy dzień wiosny w Gimnazjum nr 1 im. Olgi i Andrzeja MałkowskichDo zakopiańskiego Gimnazjum nr 1 przybyli ważni Goście. Byli nimi uczniowie klas szóstych, którzy kończą edukację w szkole podstawowej i stoją przed trudnym wyborem szkoły gimnazjalnej. Dzień otwarty dla klas szóstych zakopiańskich podstawówek wpisał się na stałe w kalendarz wydarzeń Gimnazjum nr 1 im. Olgi i Andrzeja Małkowskich. Przypada on na pierwszy dzień wiosny. Tak było i tym razem. Dwukrotnie - o godz. 9.00 i 11.00 - nauczyciele i pracownicy szkoły oraz przedstawiciele uczniów witali w murach szkoły uczniów klas szóstych z SP3, SP1, SP5, SP2, SP9 którzy przybyły ze swoimi nauczycielami, aby poznać ofertę edukacyjną i kulturalną szkoły. Duże zainteresowanie gości wzbudzała powstająca hala sportowa, jakiej nie ma żadna zakopiańska szkoła.


Uczniowie zwiedzali  szkołę - sale lekcyjne i jedyne w powiecie kino szkolne! W kinie Loch Cinema wyświetlano filmy zrealizowane przez uczniów gimnazjum. Były to obrazy przedstawiające ważne  wydarzenia z życia szkoły.

Uczestniczyli w przygotowanych dla nich zajęciach z fizyki, matematyki i chemii. Usłyszeli o organizowanych dla uczniów zajęciach dodatkowych: edukacyjnych, rozwijających zainteresowania czyli TALENTY, o „Zielonych szkołach i Niebieskich szkołach na morzu” (w tym roku uczeń tego gimnazjum jest uczestnikiem takiej „Niebieskiej szkoły”).

Dla  gości przygotowano pokazy zajęć pozalekcyjnych: cyrkowo-akrobatycznych, florystycznych, filmowych i innych.

Takie wizyty, jakkolwiek krótkie, umożliwiają przyszłym gimnazjalistą odczucie atmosfery

jaka panuje w szkole. Na pożegnanie goście otrzymali wydrukowaną dla nich Gazetkę i firmowe gadżety.

Wszystkie informacje o rekrutacji można znaleźć na szkolonej stronie internetowej szkoły http://www.g1zakopane.szkolnastrona.pl/ w zakładce Rekrutacja

Zdjęcia z Dnia Otwartego autorstwa: Marty Krzyżanowskiej, Kasi Gierat i Natalii Batkowskiej

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.