PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2015 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Wiadomości

Dziecięcy Plakat Festiwalowy

Środa, 22 kwietnia 2015 r.
Autor: Agata Jandura BPZ

Dziecięcy Plakat FestiwalowyZbliża się 47. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Biuro Promocji Zakopanego wraz z Tatrzańskim Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” zaprasza dzieci do wzięcia udziału w Konkursie na Dziecięcy Plakat Festiwalowy. Niech Festiwal będzie okazją do zaprezentowania własnej twórczości, a także zachętą do rozpoczęcia przygody z folklorem. Serdecznie zapraszamy wszystkich do zaangażowania się i zmobilizowania dzieci do udziału w konkursie.


REGULAMIN KONKURSU NA DZIECIĘCY PLAKAT FESTIWALOWY 2015
BIURO PROMOCJI ZAKOPANEGO OGŁASZA KONKURS NA DZIECIĘCY PLAKAT
47. MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FOLKLORU ZIEM GÓRSKICH W ZAKOPANEM

1.Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w Konkursie na Dziecięcy Plakat 47. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. To okazjado zaprezentowania własnej twórczości, a także zachęta do rozpoczęcia przygody z folklorem, kulturą góralską, również sztuką tworzenia plakatu. Pogłębianie wiedzy i świadomości na temat wartości swoich korzeni i tożsamości, nabywanie wiedzy dotyczącej bogactwa kultury podhalańskiej, są priorytetami w działalności placówek kultury. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do zaangażowania się i zmobilizowania dzieci do udziału w konkursie.

2. Cel konkursu:
- zainteresowanie dzieci ważnym wydarzeniem kulturalnym w regionie
- ukłon w stronę historii Festiwalu Folkloru
- troska o zachowanie dziedzictwa kulturowego regionu Podhala

3. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych oraz dzieci w wieku przedszkolnym.

4. Warunki uczestnictwa:
- autorem pracy może być tylko 1 osoba, nie przyjmowane są prace zbiorowe
- format pracy B2/ 50 cmx70 cm
- prace powinny być wykonane w technice:
*malarstwo- farba plakatowa
*rysunek- kredka, pastele tłuste, dopuszczalne jest mieszanie wymienionych technik
(do udziału w konkursie nie będą dopuszczane prace wykonane innymi technikami)
UWAGA!!!W pracach nie umieszczamy żadnych napisów! Stosowne teksty na plakacie zostaną dołożone przez organizatorów konkursu!
- prace należy opatrzyć trwale umocowaną na odwrocie kartą informacyjną (czytelnie wypełnioną drukowanymi literami) wg wzoru:
IMIĘ I NAZWISKO AUTORA
WIEK
IMIĘ I NAZWISKO INSTRUKTORA (NAUCZYCIELA)
TELEFON DO INSTRUKTORA( NAUCZYCIELA)- SZKOŁY,PLACÓWKI

5. Konkurs trwa od 13.04.2015 do 15.05.2015 r. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 22 maja 2015.

6. Prace prosimy składać w Tatrzańskim Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”, ul. Grunwaldzka 3, 34-500 Zakopane, do dnia 22.05.2015, z dopiskiem „Konkurs na dziecięcy plakat festiwalowy”.

7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po zakończeniu konkursu w TCKiS „Jutrzenka”. Prace będą oceniane przez przedstawicieli środowisk twórczych: artystów plastyków i grafików oraz przez Dyrektora Biura Promocji Zakopanego.

8. Organizator przewiduje nagrody: I, II, III nagrodę oraz wyróżnienia.
Zwycięska praca będzie drukowana jako plakat festiwalowy.

9. Prace nagrodzone i wyróżnione przechodzą wraz z majątkowymi prawami autorskimi na własność organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnego reprodukowania prac konkursowych w celach reklamowych konkursu.

10. O wynikach konkursu oraz o terminie i miejscu wręczenia nagród, uczestnicy i laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie. Informacje znajdą się również na stronie www.zakopane.pl, www.festiwale.zakopane.pl i facebooku Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

11. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 18 20 12833
lub e-mailem: jutrzenka@z-ne.com.pl
ORGANIZATOR KONKURSU:
BIURO PROMOCJI ZAKOPANEGO PRZY WSPÓŁPRACY Z TCKiS „JUTRZENKA”
Zapraszamy na tegoroczną edycję Festiwalu, która odbędzie się w dniach 21-29 sierpnia br. Szczegóły na www.festiwale.zakopane.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.