PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Witadomości z Katolickiej Szkoły Podstawowej

Niedziela, 24 maja 2015 r.
Autor: s. Alicja Antosik

Witadomości z Katolickiej Szkoły PodstawowejUczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem w miesiącu maju 2015 r. uczestniczyli bardzo aktywnie w wielu uroczystościach szkolnych i państwowych. 30 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji ustanowienia Konstytucji 3 maja. W tym dniu uczczono święto narodowe i przypomniano najważniejsze fakty z historii Polski. Występ przygotowały dzieci z klasy IV, V i VI wraz z p. J. Malinowskim i p. A. Orlińską.


Światowy Dzień Ziemi. W czwartek, 7 maja odbyło się w naszej szkole przedstawienie z okazji obchodzonego w kwietniu światowego Dnia Ziemi. Były to cztery krótkie scenki pod wspólnym tytułem „Jak nie szkodzić przyrodzie w parku narodowym”, w których młodzi aktorzy zaprezentowali m.in. dlaczego w parku narodowym nie wolno rozpalać ognisk, hałasować, zbierać borówek i innych roślin. Zabawna, wierszowana forma dialogu pomiędzy niesfornymi turystami, a zwierzętami mieszkającymi w parku, w przystępny sposób zobrazowała uczniom, jakie zagrożenie dla środowiska naturalnego i mieszkających w nim istot żywych niesie nieodpowiedzialne i nieodpowiednie zachowanie człowieka w lesie. Przedstawienie zrealizował teatrzyk „Fioletowy krokus” działający przy świetlicy szkolnej, na podstawie scenariusza autorstwa Marka i Małgorzaty Kot – „Teatrzyk Fioletowy Krokus, czyli jak nie szkodzić   przyrodzie w parku narodowym”.

Makiety „Charlie i fabryka czekolady”. W klasie IV na ostatnich zajęciach z języka polskiego powstały wspaniałe makiety. Uczniowie z dużą dokładnością  odzwierciedlili fabryki czekolady na podstawie lektury  „Charlie i fabryka czekolady”. Lekcje ukazały niezwykłe zdolności dzieci i były dobrą zabawą dla wszystkich.


Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zakopanem, ul. Piłsudskiego 21 zapraszają na IV Festyn Rodzinny pod hasłem „Babciu, Dziadku, Mamo, Tato – Trzymajmy się RAZEM”.

Patronat honorowy sprawują:
Pan Leszek Dorula – Burmistrz Miasta Zakopane
Ks. mgr Bogusław Filipiak – proboszcz parafii Najświętszej  Rodziny w Zakopanem
Ks. Infułat Stanisław Olszówka

Przyjdź i baw się z nami – 13 czerwca 2015 r. godz. 10.00 – 15.00 – boisko szkolne, ul. Piłsudskiego 21

Atrakcje:
Grill, konkursy z udziałem Babć i Dziadków, Mam i Ojców, zawody sportowe, loteria fantowa, słodka kawiarenka, konkurs młodych talentów oraz wiele innych.


„Dobro młodego pokolenia niech będzie troską waszego życia i waszej pracy wychowawczej. (…) Zawierzmy wielkie dzieło wychowania Chrystusowi. Tylko On Jedyny zna najlepiej człowieka i wie, co kryje się we wnętrzu jego serca” Jan Paweł II – Łowicz, 14 czerwca 1999 r.

Jedyna w Zakopanem Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II, przy ul. Piłsudskiego 21 wychowuje w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych, ucząc szacunku dla siebie, drugiego człowieka i otwarcia się na Boga, gdyż naszym celem jest nie tylko rozwijanie umysłów i umiejętności, lecz także formowanie charakteru oraz kształtowanie serc i dusz.

Celem wychowania w szkole jest integralny rozwój człowieka poprzez:
•wychowanie do wiary w Boga
•wychowanie do samowychowania
•wychowanie do odpowiedzialności za życie własne i innych
Wzorem według, którego uczniowie naszej szkoły kształtują swoją osobowość jest
św. Jan Paweł II – Patron szkoły.

Szkoła zapewnia: 
wysoki poziom nauczania, co przekłada się na dobre wyniki uczniów z poszczególnych przedmiotów oraz sprawdzianu szóstoklasisty. Każdy uczeń Katolickiej Szkoły Podstawowej może liczyć na wysoce zindywidualizowane podejście do jego potrzeb i ambicji. Dzięki mało licznym klasom, uczniowie mają możliwości wszechstronnego rozwoju swoich  zainteresowań, co ułatwi w przyszłości wybór  odpowiedniej szkoły gimnazjalnej. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna swoim doświadczeniem i pasją sprawia, że uczniowie chętnie uczęszczają na zajęcia, rodzinną atmosferę  sprzyjającą poczuciu bezpieczeństwa; jest tak jakby wszyscy znali się od dawna.  W szkole wszyscy są uśmiechnięci, mili i uczynni.  Kameralność i i mało liczne klasy, w pełni umożliwią realizację zasady indywidualizacji pracy oraz sprzyjają rozwojowi ucznia, zwiększoną liczbę godzin języka angielskiego realizowanych w profesjonalnej multimedialnej Sali, co umożliwia swobodne porozumiewanie się nim w mowie oraz piśmie. Uczniowie żywo interesują się językami obcymi i rozumieją, że biegłość językowa jest gwarancją lepszej przyszłości i łatwości znalezienia pracy.

Bezpieczeństwo z „Kartą Szkolną”;  Aby wejść do szkoły należy posłużyć się Kartą Szkolną. Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Karta Szkolna, realizowanym przez Bank Zachodni WBK S.A. („Bank”).Każde wejście i wyjście jest rejestrowane. Standardowo karty otrzymują wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.

Szkoła informuje o wolnych miejscach do klasy I i wyższych na rok szkolny 2015/2016.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.