PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

„Młodzi głosują”

Czwartek, 22 października 2015 r.
Autor: Paweł Ślusarczyk

„Młodzi głosują”Uczniowie Hotelarza po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim projekcie, zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej – „Młodzi głosują”. Akcja w szkole rozpoczęła się od przygotowania gazetki ściennej, a 19 października, przez cały dzień uczniowie oddawali swoje głosy w auli szkolnej. Samo głosowanie zostało poprzedzone prezentacją o powszechnych wyborach do sejmu i senatu, przygotowaną przez uczniów klasy 4 kształcących się w zawodzie technik informatyk: Daniela Krzyściaka i Kamila Sikorskiego. Do czynnego udziału w wyborach zachęcał także jeden z najmłodszych kandydatów na posła, pochodzący z powiatu tatrzańskiego, dwudziestodwuletni Andrzej Skupień.


Następnie uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych Technikum nr 2 oraz drugi i trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej dla Młodocianych Pracowników wzięli udział w symulacji wyborów parlamentarnych. Po pobraniu kart do głosowania, potwierdzonym podpisem, oddawali swe głosy na jedną z partii. Pełna lista kandydatów wywieszona była na tablicy.

Szkolne prawybory w Hotelarzu zorganizowała i koordynowała Katarzyna Dziewońska-Kachnic, nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie.

Mamy nadzieję, że ogólnopolski projekt „Młodzi głosują” oraz prezentacje przygotowane przez uczniów naszej szkoły, nakłonią młodzież do wzięcia udziału, w pierwszych w ich dorosłym życiu, wyborach parlamentarnych, które odbędą się już w najbliższą niedzielę.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.