PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

„Młodzi głosują”

Czwartek, 22 października 2015 r.
Autor: Paweł Ślusarczyk

„Młodzi głosują”Uczniowie Hotelarza po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim projekcie, zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej – „Młodzi głosują”. Akcja w szkole rozpoczęła się od przygotowania gazetki ściennej, a 19 października, przez cały dzień uczniowie oddawali swoje głosy w auli szkolnej. Samo głosowanie zostało poprzedzone prezentacją o powszechnych wyborach do sejmu i senatu, przygotowaną przez uczniów klasy 4 kształcących się w zawodzie technik informatyk: Daniela Krzyściaka i Kamila Sikorskiego. Do czynnego udziału w wyborach zachęcał także jeden z najmłodszych kandydatów na posła, pochodzący z powiatu tatrzańskiego, dwudziestodwuletni Andrzej Skupień.


Następnie uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych Technikum nr 2 oraz drugi i trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej dla Młodocianych Pracowników wzięli udział w symulacji wyborów parlamentarnych. Po pobraniu kart do głosowania, potwierdzonym podpisem, oddawali swe głosy na jedną z partii. Pełna lista kandydatów wywieszona była na tablicy.

Szkolne prawybory w Hotelarzu zorganizowała i koordynowała Katarzyna Dziewońska-Kachnic, nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie.

Mamy nadzieję, że ogólnopolski projekt „Młodzi głosują” oraz prezentacje przygotowane przez uczniów naszej szkoły, nakłonią młodzież do wzięcia udziału, w pierwszych w ich dorosłym życiu, wyborach parlamentarnych, które odbędą się już w najbliższą niedzielę.

Zobacz w naszym sklepie:
  • KamizelkaKamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm.
    80 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.