PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Patronat medialny WATRA

Warsztaty architektoniczne

Piątek, 15 stycznia 2016 r.
Autor: Małgorzata Wonuczka-Wnuk

Warsztaty architektoniczneJuż po raz dwudziesty obędą się warsztaty architektoniczne organizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury. W roku 2016 będą miały miejsce w Zakopanem, a to za sprawą czterech studentek architektury, które wspólnie przygotowały projekt i wygrały konkurs na zorganizowanie tego przedsięwzięcia. Małgorzata Mrugała z PPWSZ w Nowym Targu, Aleksandra Dzienniak z Krakowskiej Akademii im. A/F.Modrzewskiego oraz Marta Noga i Karolina Tatar z Politechniki Krakowskiej zatytułowały swój projekt „Ossypek”.


Dotyczyć on będzie relacji pomiędzy turystyką a architekturą. Ostateczny temat tegorocznych warsztatów zostanie uzgodniony pod koniec stycznia podczas spotkania studentów w Warszawie.

W trakcie spotkania w Urzędzie Miasta Zakopanego wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica zadeklarowała objęcie warsztatów patronatem honorowym burmistrza miasta Zakopane oraz wsparcie tej inicjatywy. Wsparcie ze strony starosty powiatu tatrzańskiego zadeklarował w jego imieniu Jerzy Chlebiński. Także dyrektor Muzeum Tatrzańskiego im.dra Tytusa Chałubińskiego Anna Wende-Surmiak zadeklarowała pomoc studentom.

Dyskutowano wstępny program i problematykę mającego się odbyć spotkania studentów. Tradycją bowiem jest, że podczas dorocznych warsztatów studenci z kraju i zagranicy oraz tutorzy  podejmują problemy architektoniczne i urbanistyczne miasta, w którym odbywają się Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury, próbując we współpracy w władzami miasta i powiatu rozwiązywać problemy danego miasta. Warsztatom towarzyszą wykłady , happeningi, dyskusje.

Podhalański Serwis Informacyjny „Watra” objął warsztaty OSSA patronatem medialnym.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł
  • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
    90 zł
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.