PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

„World Snow Day” z Policjantami

Poniedziałek, 18 stycznia 2016 r.
Autor: asp. szt. Roman Wieczorek

„World Snow Day” z Policjantami17 stycznia 2016, kultywując zimową tradycję, już po raz piąty spotkaliśmy się z dzieciakami w ramach obchodów Światowego Dnia Śniegu. Organizowana z dużym rozmachem impreza, dzięki uprzejmości szkoły narciarskiej „Strama” odbyła się na terenie ośrodka narciarskiego pod zakopiańskim „Nosalem”. Tradycyjnie spotkaniu z okazji „World Snow Day” przyświecały hasła „Explore, Enjoy, Experience”, jednak w zakopiańskich obchodach od zeszłego roku funkcjonuje czwarte hasło „Help” a w tym roku z inicjatywy wszystkich organizatorów i partnerów, dodaliśmy piąte hasło „Integrate”.


Zagadnienia związane z odkrywaniem, zabawą i nauką tradycyjnie realizowane były na stanowiskach partnerów takich jak Tatrzański Park Narodowy, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa oraz oczywiście Policja. Jednocześnie pomagać można było poprzez oddanie krwi w specjalnym autobusie obsługiwanym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa. Z kolei integracja odbywała się poprzez aktywny udział dzieci niepełnosprawnych w realizacji oraz zabawach związanych z „World Snow Day”.

Jak co roku dzieciaki brały udział w szeregu konkurencji sportowych, scena rozbrzmiewała w rytmie samby oraz występów zespołów regionalnych, stanowiska partnerów były momentami wręcz oblegane. Dzięki mroźnej i śnieżnej pogodzie, Światowy Dzień Śniegu 2016 należał do jednaj z najbardziej udanych imprez na przestrzeni ostatnich pięciu lat.

Policjanci z KPP w Zakopanem wzięli udział w imprezie realizując zadania w dwóch obszarach. Funkcjonariusze z patrolu narciarskiego, prowadzili bezpośrednią edukację na temat bezpiecznego korzystania ze stoku, wśród uczestników zmagań sportowych. Oprócz tego, dwóch kolejnych policjantów prowadziło stoisko profilaktyczno- edukacyjne, na którym najmłodsi uczestnicy brali udział w quizie profilaktycznym na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Wykorzystywaliśmy m.in. przejście dla pieszych z sygnalizatorem świetlnym, na którym maluchy uczyły się poprawnego korzystania z tego miejsca. Dzięki własnym zabiegom oraz doskonałej współpracy z głównym organizatorem- Urzędem Miasta Zakopanego, żadne dziecko nie odeszło od stanowiska policjantów z pustymi rękami, każdy uczestnik otrzymał drobne upominki. Spotkanie z rodzicami dzieciaków, wykorzystaliśmy do przekazania im wiedzy oraz materiałów związanych z zagrożeniami, jakie mogą czyhać w związku z funkcjonowaniem dzieci w internecie. Łącznie w „World Snow Day” 2016 wzięło udział pięciu funkcjonariuszy KPP w Zakopanem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • „Gwołtu, co sie nie robi”„Gwołtu, co sie nie robi”Płyta DVD zawiera spektakl „Gwołtu, co sie nie robi” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 2 godz. 3 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. J...
    30 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.