PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

„World Snow Day” z Policjantami

Poniedziałek, 18 stycznia 2016 r.
Autor: asp. szt. Roman Wieczorek

„World Snow Day” z Policjantami17 stycznia 2016, kultywując zimową tradycję, już po raz piąty spotkaliśmy się z dzieciakami w ramach obchodów Światowego Dnia Śniegu. Organizowana z dużym rozmachem impreza, dzięki uprzejmości szkoły narciarskiej „Strama” odbyła się na terenie ośrodka narciarskiego pod zakopiańskim „Nosalem”. Tradycyjnie spotkaniu z okazji „World Snow Day” przyświecały hasła „Explore, Enjoy, Experience”, jednak w zakopiańskich obchodach od zeszłego roku funkcjonuje czwarte hasło „Help” a w tym roku z inicjatywy wszystkich organizatorów i partnerów, dodaliśmy piąte hasło „Integrate”.


Zagadnienia związane z odkrywaniem, zabawą i nauką tradycyjnie realizowane były na stanowiskach partnerów takich jak Tatrzański Park Narodowy, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa oraz oczywiście Policja. Jednocześnie pomagać można było poprzez oddanie krwi w specjalnym autobusie obsługiwanym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa. Z kolei integracja odbywała się poprzez aktywny udział dzieci niepełnosprawnych w realizacji oraz zabawach związanych z „World Snow Day”.

Jak co roku dzieciaki brały udział w szeregu konkurencji sportowych, scena rozbrzmiewała w rytmie samby oraz występów zespołów regionalnych, stanowiska partnerów były momentami wręcz oblegane. Dzięki mroźnej i śnieżnej pogodzie, Światowy Dzień Śniegu 2016 należał do jednaj z najbardziej udanych imprez na przestrzeni ostatnich pięciu lat.

Policjanci z KPP w Zakopanem wzięli udział w imprezie realizując zadania w dwóch obszarach. Funkcjonariusze z patrolu narciarskiego, prowadzili bezpośrednią edukację na temat bezpiecznego korzystania ze stoku, wśród uczestników zmagań sportowych. Oprócz tego, dwóch kolejnych policjantów prowadziło stoisko profilaktyczno- edukacyjne, na którym najmłodsi uczestnicy brali udział w quizie profilaktycznym na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Wykorzystywaliśmy m.in. przejście dla pieszych z sygnalizatorem świetlnym, na którym maluchy uczyły się poprawnego korzystania z tego miejsca. Dzięki własnym zabiegom oraz doskonałej współpracy z głównym organizatorem- Urzędem Miasta Zakopanego, żadne dziecko nie odeszło od stanowiska policjantów z pustymi rękami, każdy uczestnik otrzymał drobne upominki. Spotkanie z rodzicami dzieciaków, wykorzystaliśmy do przekazania im wiedzy oraz materiałów związanych z zagrożeniami, jakie mogą czyhać w związku z funkcjonowaniem dzieci w internecie. Łącznie w „World Snow Day” 2016 wzięło udział pięciu funkcjonariuszy KPP w Zakopanem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Muzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyMuzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Henryk Krzeptowski, Józef Chyc, Zofia...
    30 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.