PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Nagroda im. prof. Oswalda Balzera dla prof. Beaty Kepińskiej

Sobota, 20 lutego 2016 r.
Autor: Małgorzata Wonuczka-Wnuk

Nagroda im. prof. Oswalda Balzera dla prof. Beaty KepińskiejNagroda im. prof. Oswalda Balzera dla prof. Beaty Kepińskiej Stowarzyszenie Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Oswalda Balzera w Zakopanem po raz drugi wręczyło Nagrodę im. Oswalda Balzera przyznawaną wybitnym absolwentom zakopiańskiego liceum za szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury, działalności społecznej. Decyzją Zarządu Nagrodę im. O.Balzera 2016 otrzymała dr hab. Beata Kępińska, wybitny specjalista w dziedzinie geotermii „za całokształt dokonań naukowych i publicystycznych oraz zaangażowanie i wykorzystanie posiadanej wiedzy i doświadczeń na rzecz Naszej Małej Ojczyzny – Podhala i Tatr”.


Nagrodę wręczył prezes stowarzyszenia Maciej Rojowski. Uroczystość odbyła się w bibliotece LO im.O.Balzera w Zakopanem, następnie prof. Beata Kępińska wygłosiła odczyt „Od Maorysów do Podhala: geotermia wspólna sprawa" wzbudzając wśród zebranych liceum duże zainteresowanie. Prof. uczniów Beata Kępińska jest absolwentką : LO im. Oswalda Balzera w Zakopanem, Akademii Górniczo–Hutniczej w Krakowie - Wydziału Geologiczno–Poszukiwawczego oraz Studiów Geotermalnych Uniwersytetu ONZ na Islandii. Jest profesorem PAN, brała udział w realizacji doświadczalnego zakładu geotermalnego Bańska-Biały Dunajec, który zapoczątkował wykorzystanie energii geotermalnej na Podhalu w ciepłownictwie i do in. celów. Na co dzień pracuje w obiekcie PAN na Podhalu/w Bańskiej Niżnej. Jest prezesem Polskiego Stowarzyszenia Geotermicznego i wykładowcą na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.. Jest członkiem Zarządu Międzynarodowej Asocjacji Geotermalnej, była w Komitetach programowych dwóch Światowych Kongresów Geotermalnych w 2010 r. i w 2015 (Australia–Nowa Zelandia). Naukowo zajmuje się m.in. badaniem warunków występowania i możliwości wykorzystania złóż wód i energii geotermalnej na Podhalu, a także w innych rejonach Polski.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IBańka choinkowa IBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.