PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Szkolne dni transplantacji w "Hotelarzu"

Wtorek, 15 marca 2016 r.
Autor: Katarzyna Szurlej

Szkolne dni transplantacji w "Hotelarzu"W Zespole Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem odbyły się szkolne dni transplantacji, poprzedzone szeregiem ciekawych akcji, a w tym roku szkolnym związane z udziałem uczniów w kampanii "Drugie życie. Transplantacja - masz dar uzdrawiania". Uroczystość, która odbyła się w auli szkolnej w dniu 11 marca br, uświetnili swoją obecnością wspaniali Goście, którzy zaprezentowali zebranym ciekawe prelekcje na temat historii transplantacji, aspekty prawne i moralne dawstwa narządów i krwi.


Wysłuchaliśmy wzruszające historie wspaniałych ludzi, którzy o transplantacji wiedzą bardzo dużo, ponieważ w swoim życiu jej doświadczyli. Historię swojego życia opowiedział nam Pacjent, który przeszedł przeszczep nerki od dawcy żywego a także Uczeń naszej szkoły, który oddał szpik kostny swojemu bratu, ratując jego życie. Zachwycił nas swoją wypowiedzią Honorowy Dawca Krwi, który zachęcał do ratowania ludzkiego życia w taki właśnie sposób.

Podczas uroczystości zostały wręczone uczniom - laureatom konkursów na najlepszy plakat oraz najlepszą prezentację multimedialną nt. transplantacji dyplomy i nagrody, które podobnie jak w latach poprzednich ufundowali - Bukovina Hotel Terma Spa, AquaPark Zakopane, Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury oraz Zakopiańskie Centrum Kultury, za co składamy serdeczne podziękowania. Laureatom obu konkursów gratulujemy.

Uroczystość zwieńczył występ szkolnej grupy teatralnej "ETAm", który pozwolił nam na chwilę refleksji nad naszym życiem.

Serdecznie dziękujemy naszym Gościom za udział w uroczystości oraz Uczniom, którzy z dużym zaangażowaniem włączają się każdego roku w szkolne działania promujące transplantację w ZSHT.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.