PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2016 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Wiadomości

Małopolski Budżet Obywatelski na Podhalu

Środa, 13 kwietnia 2016 r.
Autor: Piotr Korczak

Małopolski Budżet Obywatelski na PodhaluW Zakopanem i Nowym Targu odbyły się spotkania informacyjne na temat Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W Nowym Targu o idei przedsięwzięcia mówił wicemarszałek Wojciech Kozak.


a realizację w ramach programu mają szansę zadania, które przede wszystkim będą zgodne z kompetencjami województwa, a ponadto będą miały charakter kulturalny, prospołeczny, edukacyjny, sportowy, turystyczny lub ekologiczny. W przypadku propozycji realizowanych na terenie jednego powiatu konieczne jest uzyskanie 50 podpisów popierających pomysł. Jeżeli zadanie ma charakter subregionalny (2 i więcej powiatów z danego subregionu) wymagane jest 100 podpisów. Kwoty na realizację wynoszą odpowiednio 50-100 tys. zł dla zadań powiatowych oraz 100-300 tys. zł dla zadań subregionalnych.

- To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce, w którym Województwo zabezpieczyło na subregion milion złotych – podkreślał wicemarszałek Wojciech Kozak. - Wydawałoby się, że to niewielka kwota w porównaniu do ponad 12 miliardów, które mamy ze środków europejskich, ale wbrew pozorom, jeżeli przyjdzie nam realizować pomysły o wartości rzędu 100, 200, czy 300 tys. zł, to mogą powstać fantastyczne rzeczy - zaznaczył.

Przedstawiciel samorządu regionalnego podpowiadał również jakie pomysły mogą być realizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Wymieniał m.in. kładki na ciekach wodnych, tarasy i wieże widokowe, przyrządy do ćwiczeń na wolnym powietrzu dla seniorów oraz minutniki przy światłach na skrzyżowaniach.

W spotkaniu informacyjnym w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej uczestniczyli m.in. radny województwa Stanisław Barnaś oraz członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki.

Wiele uwagi podczas spotkania poświęcone zostało poprawnemu wypełnieniu formularza zgłaszania zadań.

Nabór propozycji rozpoczyna się już 15 kwietnia i potrwa do 6 maja 2016 r.

Agenda UMWM w Nowym Sączu

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.