PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2016 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Wiadomości

Uroczysta Sesja Rady Miasta Zakopane

Wtorek, 7 czerwca 2016 r.
Autor: Agata Pacelt UMZ

Uroczysta Sesja Rady Miasta ZakopaneW Zakopanem podczas Uroczystej Sesji Rady Miasta wręczono doroczne nagrody burmistrza. Kapituła postanowiła uhonorować Annę Waloch, Czesława Jałowieckiego i Eligiusza Grabowskiego.


Anna Waloch - jest znakomitą organizatorką i kuratorką wystaw wybitnych polskich artystów, współorganizatorką przeglądów filmów o sztuce, festiwali i koncertów muzyki kameralnej, rozrywkowej, jazzowej czy elektronicznej. Jest także promotorką zakopiańskich artystów zarówno na arenie międzynarodowej, jak również w Polsce. To dzięki Jej zaangażowaniu zakopiańska młodzież mogła rozwijać swoje talenty zarówno podczas warsztatów rysunkowych w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego jak również Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was…” Praca Pani Anny Waloch i doświadczenie powodowało aktywizację szeroko pojętego zakopiańskiego środowiska do coraz to nowego działania oraz podnoszenia poziomu artystycznego. Społeczność naszego miasta szczególnie wdzięczna jest Pani Annie Waloch  za otwartość na drugiego człowieka i dobroć okazywaną każdemu potrzebującemu. Uznając te zasługi Pan Burmistrz przyznał  Nagrodę AD 2016.

Czesław Jałowiecki - jest znakomitym artystą, promującym Zakopane swoją pracą w Polsce i za granicą. To dzięki Jego zaangażowaniu młodzież naszego miasta mogła rozwijać się i kształcić w Centrum Kultury „Jutrzenka”. Nie jeden Zakopiańczyk wybrał swoją życiową artystyczną drogę będąc wspieranym przez Jego rady i doświadczenie. To Pan Czesław Jałowiecki przybliżał nam słowa, tak bliskiego naszemu miastu, Ojca Świętego i organizował cykliczne wystawy „Reminiscencje Encyklik Papieskich Jana Pawła II”. Praca społeczna Pana Czesława jako prezesa Oddziału Zakopiańskiego Związku Artystów Plastyków, członka Tatrzańskiego Chóru Szumny, a także długoletniego muzyka i nauczyciela świadczy o niesłabnącym do dnia dzisiejszego zaangażowaniu w życie lokalnej społeczności. Pan Czesław Jałowiecki jest twórcą obecnej  statuetki nagrody burmistrza. W uznaniu zasług otrzymuje Nagrodę Burmistrza AD 2016

Eligiusz Grabowski - jest znakomitym łyżwiarzem, trenerem, nauczycielem i działaczem sportowym. Jego wkład w przygotowanie wielu pokoleń łyżwiarzy, szczególnie ekipy w SNPTT i sekcji łyżwiarskiej MKS Podhale jest nie do przecenienia. To dzięki Jego pracy i zaangażowaniu zakopiańska młodzież podejmowała trud treningów i uzyskiwała najwyższe miejsca medalowe przynosząc chlubę naszemu miastu. Jego inicjatywa doprowadziła do organizacji Akademickich Mistrzostw Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Zakopanem w 2013 roku. W uznaniu zasług otrzymuje  Nagrodę Burmistrza AD 2016.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.