PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2016 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Wiadomości

Uroczysta Sesja Rady Miasta Zakopane

Wtorek, 7 czerwca 2016 r.
Autor: Agata Pacelt UMZ

Uroczysta Sesja Rady Miasta ZakopaneW Zakopanem podczas Uroczystej Sesji Rady Miasta wręczono doroczne nagrody burmistrza. Kapituła postanowiła uhonorować Annę Waloch, Czesława Jałowieckiego i Eligiusza Grabowskiego.


Anna Waloch - jest znakomitą organizatorką i kuratorką wystaw wybitnych polskich artystów, współorganizatorką przeglądów filmów o sztuce, festiwali i koncertów muzyki kameralnej, rozrywkowej, jazzowej czy elektronicznej. Jest także promotorką zakopiańskich artystów zarówno na arenie międzynarodowej, jak również w Polsce. To dzięki Jej zaangażowaniu zakopiańska młodzież mogła rozwijać swoje talenty zarówno podczas warsztatów rysunkowych w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego jak również Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was…” Praca Pani Anny Waloch i doświadczenie powodowało aktywizację szeroko pojętego zakopiańskiego środowiska do coraz to nowego działania oraz podnoszenia poziomu artystycznego. Społeczność naszego miasta szczególnie wdzięczna jest Pani Annie Waloch  za otwartość na drugiego człowieka i dobroć okazywaną każdemu potrzebującemu. Uznając te zasługi Pan Burmistrz przyznał  Nagrodę AD 2016.

Czesław Jałowiecki - jest znakomitym artystą, promującym Zakopane swoją pracą w Polsce i za granicą. To dzięki Jego zaangażowaniu młodzież naszego miasta mogła rozwijać się i kształcić w Centrum Kultury „Jutrzenka”. Nie jeden Zakopiańczyk wybrał swoją życiową artystyczną drogę będąc wspieranym przez Jego rady i doświadczenie. To Pan Czesław Jałowiecki przybliżał nam słowa, tak bliskiego naszemu miastu, Ojca Świętego i organizował cykliczne wystawy „Reminiscencje Encyklik Papieskich Jana Pawła II”. Praca społeczna Pana Czesława jako prezesa Oddziału Zakopiańskiego Związku Artystów Plastyków, członka Tatrzańskiego Chóru Szumny, a także długoletniego muzyka i nauczyciela świadczy o niesłabnącym do dnia dzisiejszego zaangażowaniu w życie lokalnej społeczności. Pan Czesław Jałowiecki jest twórcą obecnej  statuetki nagrody burmistrza. W uznaniu zasług otrzymuje Nagrodę Burmistrza AD 2016

Eligiusz Grabowski - jest znakomitym łyżwiarzem, trenerem, nauczycielem i działaczem sportowym. Jego wkład w przygotowanie wielu pokoleń łyżwiarzy, szczególnie ekipy w SNPTT i sekcji łyżwiarskiej MKS Podhale jest nie do przecenienia. To dzięki Jego pracy i zaangażowaniu zakopiańska młodzież podejmowała trud treningów i uzyskiwała najwyższe miejsca medalowe przynosząc chlubę naszemu miastu. Jego inicjatywa doprowadziła do organizacji Akademickich Mistrzostw Świata w Łyżwiarstwie Szybkim w Zakopanem w 2013 roku. W uznaniu zasług otrzymuje  Nagrodę Burmistrza AD 2016.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    40 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.