PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Konkurs plastyczny pt. „Kurierzy Tatrzańscy – w oczach dzieci i młodzieży”

Czwartek, 15 września 2016 r.
Autor: Maciej Stasiński

Konkurs plastyczny pt. „Kurierzy Tatrzańscy – w oczach dzieci i młodzieży”Towarzystwo Inicjatyw Społecznych Kurierzy Tatrzańscy oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Kurierzy Tatrzańscy – w oczach dzieci i młodzieży”. Konkurs ten ma za zadanie przybliżenie młodemu pokoleniu, dokonań i sylwetek cichych bohaterów jakimi byli kurierzy tatrzańscy. Nieobecni bohaterowie, w świadomości społecznej, Polski czasów II Wojny Światowej, którzy zasługują na szczególne miejsce w naszej historii.


Ich życiorysy, dokonania, przygody mogą stać się inspiracją dla młodego pokolenia, które w dzisiejszych czasach  poszukuje niebanalnych autorytetów. Takimi wzorami mogą być m.in. Stanisław Marusarz, Helena Marusarzówna, Stanisław Kula, Józef Krzeptowski, Józef Uznański oraz wielu, wielu innych. Ludzie Ci zaginęli w świadomości Polaków, a pamięć o nich jest pielęgnowana jedynie przez lokalne społeczności, rodziny, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym konkursie, który pomoże odkryć na nowo zapomnianych bohaterów. 

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

Pt. „Kurierzy Tatrzańscy – w oczach dzieci i młodzieży”.

CELE KONKURSU 

 1. Rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży.

 2. Kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez popularyzację różnych form plastycznych.

 3. Kształtowanie u dzieci i młodzieży  postawy obywatelskiej oraz poszanowania tradycji, kultury własnego regionu i narodu.

 4. Wyzwalanie ciekawości poznawczej, kreatywności i twórczych działań.

 5. Samodzielne poszukiwanie wiadomości związanych z tematyką konkursu.

 

ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE

 1. Organizatorem konkursu są: Towarzystwo Inicjatyw Społecznych Kurierzy Tatrzańscy oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego

  w Zakopanem.

 2. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży od 5 do 19 lat z przedszkoli, szkół  podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Przyjmowane są również zgłoszenia indywidualne. 

 3. Praca plastyczna powinna być opisana na odwrocie wg powyższego wzoru:

Imię, nazwisko

Wiek

Nazwa Instytucji, adres, tel.

Imię, nazwisko opiekuna

 1. Zgłoszenie uczestnika do konkursu przez instytucję oznacza uzyskanie przez tę instytucje zgody rodziców lub opiekunów prawnych  na udział w konkursie.

 1. Udział w konkursie jest jednoznaczny z nieodpłatnym udzieleniem praw autorskich, na wykorzystanie prac w celach promocyjnych konkursu oraz praw do druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie w formie pocztówek, umieszczenie prac w Internecie, a także prezentowania prac na wystawach w celach reklamowych.
 2. Osoby nadsyłające prace konkursowe wyrażają zgodę na przetwarzanie przez Organizatorów konkursu swoich danych osobowych (Ustawa o ochronie danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku, Dz. U. Nr 133, poz. 833, z późn. zm) oraz na opublikowanie fotografii wizerunku dokonanego podczas uroczystego wręczenia nagród.
 1. Nadesłanie pracy nas konkurs jest jednoznaczne ze złożeniem deklaracji o akceptacji regulaminu konkursu „Kurierzy Tatrzańscy – w oczach dzieci i młodzieży”

 2. Prace należy składać do dnia 10 października (poniedziałek) br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego, Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Zborowskiego 1 od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-17:00. Telefon 182014006, email: mbpzakopane@wp.pl

 1. Prace dostarczone lub nadesłanie po terminie oraz nie spełniające zasad uczestnictwa nie będą podlegały ocenie konkursowej.

 

ZASADY KONKURSU I PRZYZNAWANIA NAGRÓD

 1. Konkurs zostanie przeprowadzony w następujących kategoriach:

 1. przedszkole

 2. szkoła podstawowa,

 3. gimnazjum,

 4. liceum.

Jury może wprowadzić zmiany w kategoriach wiekowych w zależności od ilości zgłoszonych prac.

 1. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną, samodzielnie wykonana pracę wcześniej nie publikowaną i nie zgłaszaną do innych konkursów.

 2. Prace mogą być wykonane z różnych materiałów, w dowolnej technice (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki, wyklejanki itp.) oraz w dowolnym formacie.

 3. Jury pod uwagę weźmie:

 • pomysł
 • jakość wykonania,
 • oryginalność.
 1. Prace zgłoszone do Konkursu przechodzą na własność organizatora i nie będą zwracane autorom.

 2. Decyzja komisji jest ostateczna i nieodwołalna.

 3. Ogłoszenie wyników, prezentacja prac i wręczenie nagród nastąpi 20 października (październik) br. o godz. 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego, Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Zborowskiego 1.

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.