PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Patronat medialny WATRA

Zakopiańskie Mikołajki 2016

Niedziela, 4 grudnia 2016 r.
Autor: Piotr Kyc

Zakopiańskie Mikołajki 20164 grudnia w Zakopanem po raz kolejny zorganizowano festyn rodzinny - Zakopiańskie Mikołajki. Plac Niepodległości tętnił życiem od 11.00 przed południem do godzin wieczornych. Handlowano na straganach oryginalnymi, ręcznie wykonanymi przez uczniów zakopiańskich szkół podstawowych i gimnazjów ozdobami świątecznymi. Dekorowano choinki. Słuchano i oglądano występy szkolnych grup na scenie plenerowej. Oczywiście to wszystko było tylko zapowiedzią wydarzenia na które czekały dziesiątki dzieci. Pogoda była wymarzona. Śnieg, mróz i słońce. Święty Mikołaj przyjechał w skrzypiących na mrozie saniach, ciągniętych przez konie jak z bajki - przepiękne siwe rumaki.


Nie oznaczało to zakończenia imprezy, która dopiero się rozkręcała. Program zawierał m.in.: Bajkowy koncert Katarzyny Łaski, Koncert Małgorzaty Ostrowskiej, Baśniowe widowisko Plenerowe, Bajkę Familijną, Przejażdżki na kucykach, Bieg Mikołajów, Trening ze szkołą narciarską, Trening naturalny, Konkursy z nagrodami, Gry i zabawy, Słodkie niespodzianki, Akcje edukacyjne, Uroczyste odpalenie światełek.

Kolejne odwiedziny Świętego Mikołaja już 6 grudnia. Przyjdzie wieczorem, do każdego domu, w którym mieszkają grzeczne dzieci. Niezauważony zostawi prezenty pd poduszką i zniknie. Pozostawi po sobie zapach i smak słodyczy, radość z otrzymanego prezentu i tęsknotę za kolejnymi Mikołajkami.

Organizatorem Zakopiańskich Mikołajek był Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula. 

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.