PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Posiedzenie Komisji Kultury w Zakopanem, w Galerii "Czerwony Dwór"

Środa, 7 grudnia 2016 r.
Autor: Małgorzata Wonuczka-Wnuk

Posiedzenie Komisji Kultury w Zakopanem, w Galerii "Czerwony Dwór"Ostatnie posiedzenie Komisji Kultury w Zakopanem miało miejsce w Galerii "Czerwony Dwór" przy ul. Kasprusie. Radni oraz zaproszeni goście zapoznali się z historią budynku. Przewidziany remont zabytkowej willi w stylu witkiewiczowskim ma rozpocząć się w roku 2017.  Po raz pierwszy  została zaprezentowana wizualizacja budynku oraz otoczenia  wraz z ogrodzeniem. Małgorzata Wonuczka-Wnuk przedstawiła dotychczasową działalność oraz frekwencję na prezentowanych wystawach. Radni wysłuchali także sprawozdania Tymoteusza Mroza z wizyty w Chinach, gdzie reprezentował miasto Zakopane.


Zakopane zostało zaliczone do grona 20 najważniejszych miast turystycznych świata dołączając do T20 World Top Tourist Town Alliance, zawiązanego pod koniec czerwca w Chinach. Podczas wydarzenia Tymoteusz Mróz pokazał ofertę miasta reprezentantom krajów z całego globu - od Argentyny przez USA po Japonię.

Jednym z punktów była prezentacja Telewizji Kraków programu Pod Tatrami. Redaktor Wojciech Mróz oraz dyrektor Mariusz Suss przedstawili historię programu, sposób realizacji,  koszty, oglądalność oraz najbliższe plany.
Przewodniczący Maciej Wojak poinformował, że Stowarzyszenie Absolwentów LO im. Oswalda Balzera w Zakopanem wystąpiło z wnioskiem o nadanie imienia ulicy, placowi lub rondu imienia profesora Józefa Bielawy.

Radni dyskutowali nad sposobem dofinansowania imprez organizowanych przez stowarzyszenia.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.