PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2017 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Informacje STO

Piątek, 31 marca 2017 r.
Autor: Agnieszka Jurczyńska-Kłosok

Informacje STOPrzypominanie twórczości i sylwetek artystów ma wspaniałą i długą tradycję. W tym roku dzięki postanowieniom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego mamy okazję przyjrzeć się bliżej dokonaniom wybitnego literata, patrona Społecznego Gimnazjum i Społecznego Liceum STO w Zakopanem – Josepha Conrada. W związku z tym postanowiliśmy przypomnieć jego postać mieszkańcom naszego miasta. 27 marca w kinie "Giewont" odbył się pokaz  filmu "Tajemniczy sojusznik" (na motywach opowiadania Josepha Conrada), a także spotkanie z reżyserem - Peterem Fudakowskim. Projekcja była jednym z zadań realizowanych w ramach obchodów Roku Josepha Conrada.


Od 31 marca do 6 kwietnia w ramach międzynarodowego programu Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (Deutsch-Polnisches Jugendwerk) uczniowie i nauczyciele zakopiańskiego Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących STO podejmują gości z Poczdamu. Celem spotkania jest poznanie podobieństw i różnic tkwiących w naszych kulturach. Młodzież będzie się uczyła tolerancji i wzajemnego szacunku poprzez aktywność sportową, wizytę w miejscach pamięci, wspólne spędzanie wolnego czasu. Goście z Niemiec odwiedzą również naszą szkołę, a polskie zwyczaje poznają, goszcząc w domach naszych uczniów.
Program pobytu młodych ludzi z Niemiec w Zakopanem i Krakowie jest bardzo bogaty. Wspólnie zwiedzimy m. in. krakowskie Muzeum Armii Krajowej, a także udamy się na wycieczkę do Doliny Kościeliskiej. Cieszymy się z tej wizyty, ponieważ Małopolska ma wiele do zaoferowania, a my z przyjemnością pokażemy gościom fragment naszej małej ojczyzny.

Zobacz w naszym sklepie:
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.