PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2017 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Patronat medialny WATRA

Drugi dzień VIII Europejskich Targów Produktów Regionalnych

Poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r.
Autor: Regina Korczak-Watycha

Drugi dzień VIII Europejskich Targów Produktów RegionalnychDrugi dzień Europejskich Targów Produktów Regionalnych, które od wczoraj goszczą na Górnej Równi Krupowej, upłynął pod znakiem Powiatu Wadowickiego. W Zakopanem gościliśmy gospodynie i twórców ludowych między innymi z Witanowic, Ryczowa i Stryszowa, którzy zaprezentowali zwiedzającym swoje najciekawsze produkty.


- Podczas Europejskich Targów Produktów Regionalnych prezentują się nasze lokalne Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia. Głównym uczestnikiem jest Dolina Karpia - stowarzyszenie, które zrzesza regionalnych producentów przetworów rybnych. W Zakopanem spróbować można smażonego karpia, czy kiełbasę z suma. Koła Gospodyń Wiejskich przywiozły ze sobą sernik, jabłeczniki i wiele innych produktów, które posiadają certyfikaty produktów regionalnych, np. kaszankę z kapustą. Po raz pierwszy mamy okazję zaprezentować się w Zakopanem. Tutaj jest największe skupisko ludzi w lecie, więc jest to świetne miejsce do promowania naszego powiatu - mówił Andrzej Górecki, wicestarosta wadowicki.
W Zarembku Tradycji swoją książkę "Na Giewont się patrzy" zaprezentowały Barbara Caillot-Dubus oraz Aleksandra Karkowska. Książka jest zbiorem rozmów z najstarszymi mieszkańcami Gminy Kościelisko, którzy opowiadają jak wyglądało życie na Podhalu przed II wojną światową.

Koło Gospodyń Wiejskich z Kościeliska zaprosiło do udziału w Targach Koło z Ostrowska. Na stoisku spróbować można było gołąbków w sosie pomidorowym, zupy zoproski oraz domowego ciasta drożdżowego.
Na scenie we wiosce festiwalowej wystąpiły zespoły z powiatów wadowickiego i oświęcimskiego. W ciągu dnia mogliśmy usłyszeć i zobaczyć Chór Osieczanie, Zespół Czerwone Korale z Brzeźnicy, Zespół taneczny Pryzmat ze Spytkowic, Zespół Śpiewaczy Radoczanki z Radoczy, czy Orkiestrę Dętą Zator, której towarzyszył zespół ROKBand.

Podczas dzisiejszego dnia można było wziąć udział w licznych warsztatach i pokazach. Największą popularnością cieszył się pokaz wytwarzania ozdób szklanych, który przeprowadzali twórcy z Krosna oraz warsztaty rzeźbiarskie, które zorganizowali twórcy z Wadowic.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.