PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2017 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Patronat medialny WATRA

Trzeci dzień VIII Europejskich Targów Produktów Regionalnych

Poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r.
Autor: Regina Korczak-Watycha

Trzeci dzień VIII Europejskich Targów Produktów RegionalnychPodczas trzeciego dnia Europejskich Targów Produktów Regionalnych w Zakopanem, zwiedzający mieli okazję uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach. Po raz trzeci byli z nami przedstawiciele podhalańskich kowali, którzy podczas III. Kowalskich Spotkań pamięci Jacka Biernacika prezentowali swoje prace oraz prowadzili warsztaty kowalstwa artystycznego. Warsztaty, podobnie jak w ubiegłych latach, cieszyły się dużym powodzeniem wśród odwiedzających. Każdy mógł spróbować swoich sił w tym trudnym fachu i wykuć sobie pamiątkę z zakopiańskich Targów.


Zarembek Tradycji poświęcony był dziś pamięci Karola Szymanowskiego. W tym roku obchodzimy jego 80 rocznicę śmierci i 135 rocznicę urodzin. O kompozytorze i jego pobytach w Zakopanem opowiadała kierownik Willi Atma, Agnieszka Gąsienica Giewont. Pisma Muzyczne Karola Szymanowskiego czytali studenci Uniwersytetu III Wieku w Zakopanem. O sporcie w czasach Karola Szymanowskiego opowiadał Tadeusz Szostak Berda. Uczestnicy spotkania "Od Karola Szymanowskiego po teraźniejszość", mieli możliwość zobaczenia jak przez lata zmieniały się stroje wykorzystywane przez sportowców.

W namiocie Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentowały się dziś Koła z Kościeliska i Dębna. Gospodynie zaserwowały zwiedzającym mnóstwo przysmaków, miedzy innymi tradycyjną zupę z sałaty, pieczone pierogi z serowym nadzieniem, gołąbki oraz domowe ciasta.

Na scenie we wiosce festiwalowej wystąpiły zespoły regionalne Tatry, Mali Holni z Sierockiego i Regle im. Jana Jędrola.

Najważniejszym punktem dzisiejszego dnia był konkurs na Najlepszy Produkt Spożywczy VIII Europejskich Targów Produktów Regionalnych. Jury w składzie: Marcin Polus, Renata Wróbel, Jacek Ratajczak, Piotr Dziadkowiec, Regina Korczak-Watycha, Leszek Kawa oraz Jan Filipczyk oceniali produkty zgłoszone przez wystawców biorących udział w targach. Który spośród 52 produktów okaże się najlepszy, dowiemy się jutro podczas ogłoszenia wyników.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.