PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Kraina Światła na Gubałówce

Poniedziałek, 18 grudnia 2017 r.
Autor: Luiza Rosłon

Kraina Światła na GubałówceImponujące iluminacje świetle są prezentowane co roku w Berlinie, Lyonie, Sydney czy w Warszawie. Od 18 grudnia do tego grona dołącza zakopiańska Gubałówka gdzie została otwarta Kraina Światła, najwyżej położony świetlny park w Polsce. Na szczyt rozświetlonej góry dojedziemy wagonikiem PKL. Polskie Koleje Linowe, które są organizatorem tego wydarzenia postanowiły stworzyć iluminacje nawiązujące do historii Zakopanego i podhalańskiej tradycji. Atrakcje zaczynają się już u podnóża Gubałówki. Turystów przywita tam efektowny świetlny napis informujący o nadchodzących obchodach 80-lecia budowy kolei na Gubałówkę.


Po wejściu do wagonu kolei wystarczy 3,5 minuty, by znaleźć się na szczycie góry – a tam przywita nas Kraina Światła wkomponowana w teren przy górnej stacji kolei PKL.
Podróż w czasie

Twórcom wizualizacji niewątpliwie udało się w pełni osiągnąć cel przypomnienia historii Zakopanego oraz lokalnej tradycji.
- Zależało nam, żeby w Krainie Światła znalazły się motywy kojarzone z Zakopanem. Poszczególne elementy iluminacji świetlnych związane są z historią Polskich Kolei Linowych,  folklorem, narciarstwem i regionem. Na ich tle rodzinne zdjęcia będą wspaniałą pamiątką z pobytu na Gubałówce i w Zakopanem - komentuje Łukasz Chmielowski z Zarządu PKL.

Jeden z najciekawszych elementów iluminacji stanowi złoty wagon, stworzony z tysięcy ekologicznych, ledowych światełek. Jego projekt odzwierciedla wygląd pierwszego wagonu, który wjechał na szczyt Gubałówki w 1938 roku. Odwiedzający będą mogli się poczuć jak podróżnicy z początku XX wieku.
Na Gubałówce spotkamy szereg postaci związanych z regionem: białego misia znanego z Krupówek, narciarza, podhalańskich gazdów w odświętnych strojach oraz roztańczoną góralkę.

Czas na relaks

Kiedy już nacieszymy się widokiem rozświetlonych postaci, a górskie powietrze zaostrzy nam apetyt, schronienie może zaoferować Restauracja Tarasy, z której można podziwiać szczyty Tatr. Na tle górskiej panoramy wspaniale prezentuje się także 6-metrowa choinka ozdobiona różnorodnymi dekoracjami, od których nie sposób oderwać wzroku.

Świetne zwieńczenie udanego wieczoru na Gubałówce będzie stanowić sesja zdjęciowa na tle imponujących sań ciągniętych przez dwa konie – to rzecz jasna także iluminacja świetlna. Na szczycie Gubałówki nie zabraknie również ozdobnych foto-ram. Kraina Światła rozświetla szczyt Gubałówki przez całą zimę od godz. 16:00. Szczegóły dotyczące godzin funkcjonowania kolei i pełna oferta Polskich Kolei Linowych dostępna jest na www.pkl.pl.
Iluminacje zaprojektowała i wykonała firma Multidekor, lider na rynku iluminacji i dekoracji świątecznych.


Polskie Koleje Linowe to przedsiębiorstwo z 80-letnią tradycją działające w branży turystycznej, operator kolei linowych w kluczowych lokalizacjach turystycznych w  Polsce. Spółka oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Obecnie PKL działa w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica oraz Góra Żar. PKL jest jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 200 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie dalsze inwestycje i poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne.

Zobacz w naszym sklepie:
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.