Zakopane
Wiadomości
Msza Święta w oprawie góralskiej
Autor: Piotr Kyc
W pierwszą niedziele miesiąca, 4 lutego, w Starym Kościółku w Zakopanem, tradycyjnie zorganizowano Mszę Świętą w oprawie góralskiej. Mszy Św. przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski metropolita krakowski. Po wspólnej modlitwie, zebrani przeszli na Stary Cmentarz, gdzie się pomodlono przy grobie pierwszego zakopiańskiego proboszcza ks. Józefa Stolarczyka. Następnie spotkano się w Biołej Izbie Związku Podhalan. Gospodarzem spotkania był Prezes Oddziału Związku Podhalan w Zakopanem Andrzej Skupień. O historii ruchu, który doprowadził do powstania związku interesująco opowiedział Piotr Bąk Starosta Powiatu Tatrzańskiego.
Pomysł na organizowanie Mszy Świętych w oprawie góralskiej narodził się siedem lat temu, podczas prezesury Marcina Zubka. Dzisiejsza msza, tak jak każda poprzednia, była ozdobiona dobrą autentyczną muzyką góralską. Wyróżniała ją obecność metropolity krakowskiego, co jest faktem godnym odnotowania.
Zapraszamy na kolejną mszę w oprawie góralskiej, która odbędzie się w pierwsza niedziele marca o godzinie 10.00 w Starym Kościółku.
- Słownik biograficzny "Podhalanie" tom II
Ludzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...70 zł - Naszyjnik "Wielokrzyż"
Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...100 zł - Bransoletka "Mix 2"
Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz. 60 zł



