PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2018 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Młodzieżowy Delegat do Organizacji Narodów Zjednoczonych z Zakopanego

Czwartek, 10 maja 2018 r.
Autor: Maciej Stasiński

Młodzieżowy Delegat do Organizacji Narodów Zjednoczonych z ZakopanegoAgata Krząstek rozpoczyna swoją roczną kadencję Młodzieżowego Delegata do Organizacji Narodów Zjednoczonych. Agata pisze: "Z pochodzenia jestem Zakopianką i to właśnie na moim rodzinnym Podhalu chciałabym zacząć promocję działań Młodzieżowego Delegata. Po przejściu III etapowej rekrutacji razem z Klaudią Klonowską będziemy miały okazję już jesienią przemówić na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ, współtworzyć rezolucje w ramach III Komitetu i dyskutować nad globalnymi problemami w kontekście młodzieży.


27 kwietnia spotkałyśmy się z przedstawicielami Departamentu Narodów Zjednoczonych i Praw Człowieka Ministerstwa Spraw Zagranicznych pokazując swoją wiedzę, umiejętności i udowadniając, że będziemy wsparciem przez najbliższy rok – równocześnie reprezentując zróżnicowane środowisko. Ja pochodzę z Zakopanego to tutaj mieszkałam i uczyłam się przez 19 lat i to właśnie tutaj zaangażowałam się w działalność na rzecz społeczności lokalnej. Od zawsze byłam członkiem samorządów uczniowskich. Miałam też niezwykłą przyjemność współtworzyć pierwszą Młodzieżową Radę Miasta i być przewodniczącą kolejnej kadencji. W moim rodzinnym mieście zdobywałam swoje pierwsze doświadczenia w działalności publicznej, ucząc się słuchać młodych ludzi jednocześnie przekazując ich potrzeby, pragnienia i cele do władz miasta. Pokazało mi to, że bycie liderem może przysłużyć się dla dobra wspólnego wielu młodych ludzi, o ile jest dobrze wykorzystane. Prócz budowania dialogu w tym czasie nabyłam pierwsze umiejętności w organizowaniu różnorakich wolontariatów, zbiórek oraz aukcji charytatywnych. Tak zaczęła się moja działalność, kontynuowana na studiach prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jestem członkiem licznych organizacji studenckich oraz kół naukowych.

Przede mną jako delegatem szereg bardzo ambitnych zadań promowania kadencji Polski w Radzie Bezpieczeństwa, COP 24, europejskie spotkania młodych liderów oraz dziesiątki spotkań z młodymi ludźmi w kraju. Razem z Klaudią chcemy jak najlepiej wsłuchać się w potrzeby młodzieży i przekazać je dalej, razem szukając rozwiązań. Ja jednak nigdy nie zapominam o tym skąd pochodzę i niezmiennie chciałabym pokazywać ludziom z mniejszych miejscowości jak moja, że warto się angażować i dawać więcej od siebie. Chciałabym jednocześnie dotrzeć do jak największego grona odbiorców, aby promować działania Młodzieżowego Delegata. Kadencja jest roczna, kto wie może następny delegat także będzie z Podhala?"

 https://www.facebook.com/unyouthdelegate/

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.