PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Wiadomości

Wyjątkowa Akademia

Poniedziałek, 11 czerwca 2018 r.
Autor: Krzysztof Waksmundzki

Wyjątkowa AkademiaZakopiańscy policjanci ruchu drogowego oraz profilaktycy, wzięli udział w „Akademii bezpieczeństwa Fundacji PZU”- wyjątkowym przedsięwzięciu profilaktycznym jakie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 w Zakopanem. Wspomniana szkoła jest jedną z 27 placówek oświatowych wybranych z całego kraju, które uczestniczą w tym wydarzeniu. Całodzienne zajęcia w ramach Akademii obejmowały m.in. obszar bezpieczeństwa w ruchu drogowym, cyberprzemoc oraz zagadnienia związane z bezpiecznym dorastaniem.


Przy aktywnym wsparciu merytorycznym zakopiańskich policjantów, uczniowie szkoły brali udział w poszczególnych zajęciach tematycznych skupiających się na konkretnych zagrożeniach. Jednak Akademia bezpieczeństwa to nie tylko rozmowy, prelekcje i filmy profilaktyczne- to również możliwość sprawdzenia się na torze miasteczka komunikacyjnego, odczucia na własnej skórze jak wygląda dachowanie w symulatorze dachowania, a także przekonania się jak istotnym elementem wyposażenia samochodu są pasy bezpieczeństwa, w symulatorze zderzeń. Jak zwykle przy takich okazjach, dzieci z zaciekawieniem poznawały elementy policyjnego wyposażenia i dopytywały o interesujące je kwestie związane chociażby z uzyskaniem karty rowerowej oraz poruszaniem się na rowerze po drogach publicznych.

Warto podkreślić, że realizowana wspólnie z policjantami „Akademia bezpieczeństwa Fundacji PZU” to bardzo kompleksowe, nowoczesne i efektywne narzędzie profilaktyczne, wychodzące naprzeciw współczesnym zagrożeniom z jakimi borykają się dzieci i młodzież.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik "Kolorowe pastylki"Naszyjnik z kolorowych howlitów / pastylki /  oraz szklanych kwiatków i przekładek. Obwód 50,5 cm
    65 zł
  • Spinka góralska VIIISpinka góralska VIIIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    240 zł
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.