PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2018 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

"To co Polska ma najcenniejszego, to wzór dobrych ludzi i postawy godne naśladowania"

Czwartek, 9 sierpnia 2018 r.
Autor: Piotr Kyc

"To co Polska ma najcenniejszego, to wzór dobrych ludzi i postawy godne naśladowania"Wakacje to czas wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Są kolonie, obozy sportowe i inne wyjazdy tematyczne. Pod Giewont przyjeżdżają również grupy młodzieży zorganizowanej przez katechetów. Te wyjazdy mają zazwyczaj jakieś przesłanie, którym młodzież chciałaby się podzielić z innymi. Uczestnicy na długo przed wakacjami przygotowują się do występów, ponieważ mają świadomość, że to, co chcą przekazać jest ważne i na pewno nie będzie obojętne przypadkowym słuchaczom spotkanym na wakacyjnym szlaku.


Takie skłaniające do refleksji wakacyjne spotkanie odbyło się w dnu 8 sierpnia, w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem, gdzie miał miejsce wyjątkowy koncert z programem patriotycznym. Wystąpiła młodzież z Parafii Błogosławionego Biskupa Władysława Gorola z Lublina pod kierownictwem siostry Rut ( sercanki) Słowem , pieśnią i muzyką wspominano , jak powiedziała siostra Rut " to , co Polska ma najcenniejszego, czyli wzór dobrych ludzi i postawy godne naśladowania". Podczas koncertu zorganizowanego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości wspomniano wspaniałych Polaków, jak generała Leopolda Okulickiego , rotmistrza Witolda Pileckiego, majora Henryka Sucharskiego, czy ośmioosobową rodzinę Ulmów bestialsko zamordowana o świcie przez Niemców.

Można i tak spędzać wakacje, gdzie jest czas na zabawę, wycieczki i szereg innych atrakcji ale i chwila na refleksję nad tym, co w życiu ważne, kiedy trzeba dokonywać wyborów ostatecznych w imię miłości bliźniego i Ojczyzny.                    

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.