PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2018 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Wiadomości

Małe Miasto w Zakopanem

Niedziela, 25 listopada 2018 r.
Autor: Piotr Kyc

Małe Miasto w ZakopanemOd poniedziałku 19 listopada w Zakopiańskim Centrum Edukacji działało Małe Miasto. W tygodniowej akcji uczestniczyło 115 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych w Zakopanem. Dzieci poznawały różne zawody, uczyły się też oszczędzania. Było to możliwe dzięki przyłączeniu się do akcji ok. 30 zakopiańskich przedsiębiorców i instytucji. Swoje stanowiska w Małym Mieście mają, m. in. Tatrzański Park Narodowy, Muzeum Tatrzańskie, Podhalański Alarm Smogowy, Bank Pekao, Resort&Spa Nosalowy Dwór, czy legendarna zakopiańska cukiernia Samanta. O swojej pracy opowiadali też policjanci, strażacy, dziennikarze, pracownicy sanepidu.


Odwiedziny uczniów na każdym ze stoisk wiązały się z zarabianiem koron tatrzańskich, które dzieci mogą wydać w sklepiku Małego Miasta na drobne przyjemności, ale mogą też wpłacić na swoje konto w banku. Mogą też wspomóc podopiecznych Fundacji im. A. Worwy, wpłacając korony do ich puszki. Muszą też odprowadzać podatki. W ten sposób dzieci uczą się jak rozsądnie gospodarzyć pieniędzmi.

Tak jak w prawdziwym mieście i tu działała redakcja, w której dziennikarzami byli uczniowie. Efekty ich pracy będzie można oglądać w specjalnej gazetce Małego Miasta, która ukaże się w czwartek 29 listopada w Tygodniku Podhalańskim.

Akcja zakończyła się w piątek  23 listopada. Tego dnia  każdy uczestnik mógł odebrać zaoszczędzone w banku korony tatrzańskie i wydać je w specjalnym sklepiku Małego Miasta na wybrane przez siebie zabawki, czy sprzęt turystyczny.

Organizatorami Małego Miasta w Zakopanem były: Fundacja Banku Gospodarki Krajowej, Urząd Miasta w Zakopanem, akcję wsparła także Tatrzańska Izba Gospodarcza.

 /tekst organizatorów/ 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Spinka góralska XIISpinka góralska XIIMetalowa spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.