PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2018 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Inauguracja Sezonu Zimowego

Wtorek, 18 grudnia 2018 r.
Autor: Paweł Murzyn

Inauguracja Sezonu ZimowegoInauguracja Sezonu Zimowego odbyła się na Placu Niepodległości w Zakopanem. To tutaj Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula i Prezydent Miasta Partnerskiego Sopotu Jacek Karnowski tradycyjnie wymienili deseki i wspólnie zainaugurowali Zimowy Festiwal. Wystąpiła Olga Barej, uczestniczka VII edycji Voice of Poland.


W sezonie 2018/19 wraz z ceremonią inauguracji sezonu zimowego pod Tatrami, rozpocznie się blisko dwumiesięczny zimowy festiwal w Zakopanem. Kulturalny Plac Niepodległości od 14 grudnia do 28 lutego zamieni dobrze znany wszystkim plac w prawdziwy jarmark ze świątecznymi ozdobami i niepowtarzalną scenerią świąteczną. Zimowy festiwal łączyć będzie wiele mniejszych i większych wydarzeń artystycznych, kulturalnych i oświatowych. Na terenie Placu Niepodległości regularnie odbywać się mają warsztaty artystyczne, pokazy rzemiosła, zawody i aktywności sportowe oraz konkursy. Takie inicjatywy doskonale wpisują się w dotychczasowy zakres funkcjonowania Kulturalnego Placu Niepodległości. Poza animacjami tego rodzaju przewidziane są również bardziej spektakularne atrakcje, takie jak pokazy tańców (narodowe, regionalne, rewiowe), koncerty oraz występy dziecięce.

Budki handlowe festiwalu, oferujące produkty i usługi, nie będą funkcjonować jako zwyczajne sklepiki świąteczne. Zamiast tego oferować będą rękodzieło, takie jak haftowane dekoracje, ręcznie malowaną ceramikę, odzież, biżuterię oraz skórzane akcesoria. Poza takim rodzajem asortymentu, dostępne będą również ekologiczne produkty spożywcze, regionalne przetwory, miody pitne i słodycze. Inne stoiska zajmą się działalnością gastronomiczną, proponując potrawy z grilla, kuchnię regionalną, przekąski i gorące napoje.

Połączenie obu powyższych wymiarów („coś dla ducha i dla żołądka”) stanowi gwarancję świetnej zabawy, zarówno dla dzieci nastawionych na zabawę, jak i dorosłych szukających dobrej kuchni, bądź okazji na udane zakupy. Familijnemu charakterowi tego projektu sprzyja okres ferii zimowych.

Mówiąc o Festiwalu zimowym, warto pamiętać, że będzie to jedna z największych imprez tego typu od lat. Stanowić będzie doskonałą promocję działalności Miasta Zakopane.

Zobacz w naszym sklepie:
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.