PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2019 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Opłatek przewodników tatrzańskich na Olczy

Wtorek, 29 stycznia 2019 r.
Autor: Maciej Bętkowski

Opłatek przewodników tatrzańskich na OlczyW niedzielę 13 stycznia, przewodnicy tatrzańscy i ludzie gór związani z naszym środowiskiem, spotkali się na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym na Olczy u Księdza Jerzego Grzyba CM, Proboszcza Parafii Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik, Kapelana Przewodników Tatrzańskich. Przed spotkaniem, na cmentarzu w Gliczarowie Górnym, przewodnicy złożyli wiązankę kwiatów, zapalili znicze i modlili się przy grobie Księdza Szczepana Gacka, wieloletniego Kapelana Przewodników Tatrzańskich.


Następnie o godzinie 18-tej uczestniczyliśmy w Nabożeństwie Eucharystycznym w Sanktuarium, a o 18,30 we Mszy Świętej, odprawionej w intencji przewodników tatrzańskich i ich rodzin. Msza odprawiana przy pięknie, świątecznie przystrojonym ołtarzu, z piękną około 10-metrową choinką, transmitowana była przez Radio Alex i chorzy przewodnicy, którzy nie mogli przybyć do kościoła mogli w niej uczestniczyć, słuchając transmisji w domu.

Potem spotkaliśmy się w Domu Rekolekcyjnym, łamiąc się opłatkiem, składając sobie życzenia i śpiewając kolędy. Był też czas na wspomnienia i omówienie planów na przyszłość. W tym roku w dniach 8 – 10 marca przewodnicy tatrzańscy organizują XXXV Ogólnopolską Pielgrzymkę Przewodników Turystycznych na Jasną Górę do Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski. Jest to dla nas duży zaszczyt ale także duża odpowiedzialność i bardzo dużo pracy związanej z organizacją tej Pielgrzymki. W 2007 roku byliśmy organizatorami XXIII Pielgrzymki i nasze starania i praca zostały wtedy bardzo wysoko ocenione. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Corocznie na tę Pielgrzymkę przyjeżdża około 1000-1200 uczestników. Pielgrzymujemy tam, bo mamy za co Matce Bożej dziękować, przepraszać i prosić. Tradycyjnie też, tak jak dotychczasowi organizatorzy, będziemy promować turystycznie nasz region, dobre zmiany i osiągniecia lokalnych władz i mieszkańców Podhala.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.