PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2019 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

,,JAKI ŚLAD, TAKI ŚWIAT”

Środa, 20 marca 2019 r.
Autor: Anna Stawarz

,,JAKI ŚLAD, TAKI ŚWIAT”Klasa VI b ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zakopanem bierze udział w projekcie edukacyjnym ogłoszonym przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Uczniowie w trakcie cyklu lekcji wychowawczych opracowali plan kampanii społecznej dotyczącej śladu węglowego. Ich pomysły i ulotka zostały nagrodzone w konkursie, dzieci reprezentowały szkołę na konferencji prasowej towarzyszącej Szczytowi Klimatycznemu w Katowicach. Teraz przyszedł czas na realizację kampanii.


Działania  zaplanowane w ramach kampanii:
1.Rozwieszenie plakatów dotyczących śladu węglowego na terenie szkoły
 i miasta, rozdawanie ulotek.
2.Zamieszczenie informacji o śladzie węglowym, działaniach i postulatach na stronie internetowej Urzędu Miasta, portalu informacyjnym Watra i stronie internetowej Tygodnika Podhalańskiego
3.Przygotowanie na terenie szkoły gazetki dotyczącej śladu węglowego, emisji gazów cieplarnianych do atmosfery, skutków ocieplania klimatu oraz promującej ekologiczne zachowania.
4.Prezentacja na przerwach filmów edukacyjnych dotyczących śladu węglowego
 i promujących codzienne pozytywne zachowania, które mają wpływ na środowisko.
5.Przeprowadzenie sondy ulicznej dotyczącej znajomości pojęcia śladu węglowego, obliczanie śladu węglowego dla poszczególnych osób.
6.Przeprowadzenie wśród uczniów klas I-III gry ruchowej ,, Twój wybór jest ważny”. Dzieci poprzez zabawę zapoznają się z prawidłowymi nawykami, które mają wpływ na środowisko.
7.Przeprowadzenie warsztatów plastycznych  dla dzieci gdzie pokażemy jak można wykorzystać stare gazety i ulotki i stworzyć papierową wiklinę.
8.Zorganizowanie konkursu szkolnego  ,, Ekologiczne rymowanki”.
9.,, Odpowiedz na pytanie” – zabawa edukacyjna .
10.Zorganizowanie happeningu w szkole i na terenie miasta zatytułowanego
 ,, Jaki ślad – taki świat”.
 
Pamiętajmy , że to my i nasze wybory każdego dnia  w dużej mierze kształtują środowisko. Idąc do szkoły, jadąc autobusem, robiąc zakupy, oglądając telewizję, korzystając z komputera, mamy wpływ na to jaka ilość dwutlenku węgla przedostaje się do atmosfery. Chcesz wiedzieć jaką ilość CO2 emitujesz w związku z swoim codziennym życiem? Jaki jest Twój ślad węglowy? Wejdź na ,,Kalkulator śladu węglowego”.
 
,,W trosce o zmniejszenie śladu węglowego musimy coś zrobić, choćby najmniejszego. Jaki ślad, taki świat”.
Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.