PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2019 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Zmarł Andrzej Haniaczyk

Piątek, 24 maja 2019 r.
Autor: Joanna Staszak dyr MFFZG w Zakopanem

Zmarł Andrzej HaniaczykZ przykrością informujemy, iż z rodziny Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich odszedł znakomity popularyzator muzyki góralskiej, pedagog, śpiewak i tancerz Andrzej Haniaczyk, który był związany z Festiwalem od początku jego istnienia. Zaproszony do współpracy przez pierwszego Dyrektora - Panią Krystynę Słobodzińską pozostał przy MFFZG aż do 47 edycji. Uroczystości pogrzebowe Andrzeja Haniaczyka odbędą się w sobotę 25 maja o godz. 14 w Kościele Parafialnym w Jurgowie.


Pochodził z Jurgowa, od lat najmłodszych rozmiłowany w folklorze, założyciel i przez 50 lat był kierownikiem artystycznym Międzyszkolnego Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Podhale”, w skład którego weszły dziecięce zespoły reprezentujące folklor czterech odrębnych regionów – Orawy, Podhala, Spisza i Pienin. Był nauczycielem i kierownikiem szkoły w Jabłonce.

W 2004 roku Andrzej Haniaczyk został uhonorowany Nagrodą im. Oskara Kolberga, w 2013 roku przyznano mu Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Romana Reinfussa za wybitne i szczególne osiągnięcia w dziedzinie zachowania lokalnej tożsamości kulturowej w Małopolsce. W 2015 roku podczas benefisu z okazji 90. urodzin otrzymał Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Wraz z Rodziną zainaugurował również festiwalowe Złote Gody oraz koncert Jubileuszowy, podczas którego otrzymał specjalną Nagrodę Burmistrza Miasta Zakopane dla osób, które tworzyły historię Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako Człowiek Wielkiego Serca.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.