PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2020 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

Online "Spacerem po Zakopanem - szlakiem literatów i muzyków"

Wtorek, 31 marca 2020 r.
Autor: Zakopiańskie Centrum Kultury

Online "Spacerem po Zakopanem - szlakiem literatów i muzyków"Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury w ramach akcji ZAKOPANE #zostajewdomu serdecznie zapraszają do zapoznania się z dostępną w wersji online publikacją "Spacerem po Zakopanem - szlakiem literatów i muzyków". Poświęconej wielkim nazwiskom ze świata literatury i muzyki, którzy swoje życie związali z Miastem pod Giewontem. Spacerownik dostępny jest na stronie zakopane.pl, zarówno w wersji cyfrowej, jak i w formie audiobooka.


WIRTUALNE ZAKOPANE 

W ubiegłym roku Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury opracowały nową publikację pt. „Spacerem po Zakopanem – szlakiem literatów i muzyków.” Poświęcona wielkim nazwiskom ze świata literatury i muzyki, którzy swoje życie związali z Miastem pod Giewontem.

Wydawnictwo prowadzi szlakiem znajdujących się w przestrzeni miasta ławeczek multimedialnych, stanowiących interesującą rozrywkę, połączoną z historyczną edukacją. Układ tych unikalnych obiektów tworzy wspominany szlak spacerowy, łączący ciekawe i ważne miejsca Zakopanego, które warto poznać bliżej. 

Spacerownik dostępny jest na stronie zakopane.pl, zarówno w wersji cyfrowej, jak i w formie audiobooka. 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do alternatywnego, wirtualnego zwiedzania Zakopanego. Nie wychodząc z domu możemy podróżować  tym wspaniałym kulturalnym szlakiem poznając w ten sposób  Zakopane i zakopiańskie koleje losu takich postaci jak: Jan Kasprowicz, Bartłomiej Obrochta (Bartuś), Mieczysław Karłowicz, Jan Izydor Sztaudynger, Kornel Makuszyński, Wacław Geiger, Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy) czy Karol Szymanowski. Wszyscy Oni wzbogacali kulturalne życie Zakopanego, tworząc jego wyjątkowy koloryt. Są to artyści – literaci i muzycy, dzięki którym Zakopane stało się miejscem, gdzie nadal z przyjemnością zaglądają kolejne pokolenia osób wrażliwych na piękno. 

Przewodnik dostępny jest nie tylko w wydaniu papierowym oraz online, dodatkową jego atrakcją jest  wersja audio w formie e-booka, w której lektor przyjemnym głosem oprowadza słuchacza po trasach spacerowych. 

ZACHĘCAMY DO WIRTUALNEJ PRZECHADZKI PO ZAKOPANEM I POZNANIA WIELU CIEKAWYCH HISTORII.    

Przewodnik (wszystkie trasy) dostępny na stronie:
www.zakopane.pl/strefa-turystyczna/turystyka/spacerem-po-zakopanem/spacerownik.

Audiobook dostępny jest w serwisie Storytel.

W tym roku dzięki nawiązanej współpracy pomiędzy Miastem Zakopane, Zakopiańskim Centrum Kultury, a Małopolskim Instytutem Kultury, na podstawie tej właśnie publikacji opracowano również wirtualne trasy turystyczne dostępne poprzez platformę - Małopolska To Go.

Do oglądania trasy zapraszamy na stronę:
www. malopolskatogo.pl/spacer-po-zakopanem-szlakiem-literatow-i-muzykow-cz-1/
www.malopolskatogo.pl/spacer-po-zakopanem-szlakiem-literatow-i-muzykow-cz-2/

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek z tkaniny, koralików metalowych. Obwód 52 cm. Wlk. Wisiorka 10/8 cm
    35 zł
  • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
    130 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.