PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2020 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

ZAKOPIAŃSKI DZIEŃ DZIECKA 2020

Niedziela, 31 maja 2020 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka UMZ

ZAKOPIAŃSKI DZIEŃ DZIECKA 2020Dzień Dziecka to wprost idealna okazja do świetnej zabawy. Z tej okazji Miasto Zakopane przygotowało mnóstwo niezwykłych atrakcji dla najmłodszych. Świętowanie w tym roku potrwa cały tydzień, a rozpoczniemy je już 1 czerwca! Zabierzemy dzieci w emocjonującą przygodę, która tym razem odbędzie się w przestrzeni internetu i mediów społecznościowych. Sztuka, folklor, sport, konkursy, wirtualne zajęcia, oryginalne życzenia składane przez dorosłych oraz rozstrzygnięcie programu „Cool-turalny Człowiek”. Serdecznie zapraszamy! Miasto Zakopane zawsze dbało o przygotowanie z okazji Zakopiańskiego Dnia Dziecka ciekawych i pobudzających wyobraźnię atrakcji dla najmłodszych zakopiańczyków, ich rodziców oraz odwiedzających nasze miasto gości. W tym roku nie może być inaczej! Dlatego chcielibyśmy, czerpiąc z możliwości jakie daje wirtualna przestrzeń, zaproponować najmłodszym coś dla umysłu i coś dla ciała.


Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego zaprasza dzieci do aktywności twórczej poprzez dziecięcą edycję „Bazaru Sztuki w domu” Dzięki niej najmłodsi będą mogli zrealizować swoje artystyczne pasje. Na stronie www.galeria.zakopane.pl zamieszczone zostały specjalnie przygotowane z tej okazji karty – tym razem związane z prezentowaną obecnie w przestrzeni galerii wystawą „Święci nie przemijają”. Dla wszystkich dzieci, które gotowe prace odeślą na adres galerii: mgs@galeria.zakopane.pl lub dostarczą je osobiście do MGS (ul. Krupówki 41) w dniach 3-5 czerwca 2020 r. (w godz. 14:00-16:00), czekają upominki.

1 czerwca na stronie zakopane.pl opublikowana zostanie kolorowanka „Zakopiańskie wzory”, którą każdy chętny będzie mógł wydrukować u siebie w domu. Rysunki, z których stworzono kolorowankę, wykonali w ubiegłym roku Twórcy Ludowi w ramach projektu „Popularyza­cja zakopiańskiego dziedzictwa kulturowego”. Był on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, z Działania 6.1.3 Rozwój instytucji kultury oraz udostępnianie dziedzictwa kulturowego.

Tego samego dnia podsumujemy program Cool-turalny Człowiek. Wyłonimy zwycięzców i wręczymy nagrody.

Na oficjalnym Facebooku Miasta Zakopane @ZakopaneOfficial zapraszamy do oglądnięcia krótkich, często zabawnych filmików z życzeniami, w których znane osoby - przedstawiciele różnych branż oraz środowisk z Zakopanego i nie tylko, składać będą życzenia dzieciom z okazji ich święta.

Również 1 czerwca w samo południe na stronie Urzędu Miasta Zakopane zostanie umieszczony link do sportowego quizu, w którym znajdą się różne pytania dotyczące sportu i sportowców w naszym mieście. Quiz będzie miał formę internetowej ankiety, w której odpowiedzi chętni udzielać będą przez internet. Liczyć się będzie poprawność udzielonych odpowiedzi na zadane pytania oraz najlepszy czas. Quiz dostępny będzie przez cały dzień, a odpowiadać będzie można aż do godziny 23.59. Pamiętajcie, liczą się przede wszystkim poprawne odpowiedzi, więc może zdarzyć się tak, że osoba, która odpowie na przykład o godzinie 21.00 wciąż będzie miała szansę na wygraną! Nagradzamy 3 pierwsze miejsca!

Dzięki zakopiańskim klubom sportowym obejrzymy krótkie nagrania video pokazujące jak można ćwiczyć w czasie pandemii. Dzieci i młodzież szczególnie teraz potrzebują powrotu do zajęć fizycznych na świeżym powietrzu, a czasami nie mają pomysłu, jak to zrobić. My Wam pokażemy! Filmiki będą dostępne na stronie www.zakopane.pl.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem na stronie internetowej biblioteki przygotowała „Konkurs krzyżówkowy dla najmłodszych”, który ogłoszony zostanie 1 czerwca. Hasło rozwiązanej krzyżówki należy wysyłać od 1 do 7 czerwca na adres e-mail: mbp@biblioteka.zakopane.eu. Do wygrania puzzle, książki i kolorowanki. Krzyżówka oraz regulamin będą dostępne na stronie biblioteki https://biblioteka.zakopane.eu/.

Kolejną atrakcją będą wirtualne warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci pt. „Wyprawa do świata dinozaurów”. Spotkanie online odbędzie się 1 czerwca (poniedziałek) 2020 r. o godzinie 11.00 na stronie internetowej biblioteki https://biblioteka.zakopane.eu/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/bibliotekaZakopane/.

To co, gotowi na ten wyjątkowy dzień?

ZAKOPIAŃSKI DZIEŃ DZIECKA 2020 - PROGRAM

1 CZERWCA 2020

godz. 10.00
COOL- TURALNY CZŁOWIEK
wirtualne losowanie nagród głównych
www.zakopane.pl
 

godz. 11.00
WYPRAWA DO ŚWIATA DINOZAURÓW
wirtualne zajęcia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. St. Żeromskiego
www.biblioteka.zakopane.eu 

godz. 12.00
START WIRTUALNEGO QUIZU SPORTOWEGO
sprawdź swoją wiedzę – wygraj nagrody!
www.zakopane.pl
 

godz. 14.00
COOL-TURALNY CZŁOWIEK
rozdanie nagród głównych
sala obrad Urzędu Miasta Zakopane

ZAKOPIAŃSKIE WZORY
kolorowanka zaprojektowana przez Twórców Ludowych w roku 2019
w ramach programu „Popularyza­cja zakopiańskiego dziedzictwa kulturowego”
www.zakopane.pl
FB @ZakopaneOfficial

1 – 7 CZERWCA 2020

SKŁADAMY ŻYCZENIA DZIECIOM
FB @ZakopaneOfficial

WIRTUALNY KONKURS KRZYŻÓWKOWY DLA NAJMŁODSZYCH
Miejska Biblioteka Publiczna im. St. Żeromskiego
www.biblioteka.zakopane.eu

3 – 5 CZERWCA 2020

BAZAR SZTUKI W DOMU DLA DZIECI
Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego
www.galeria.zakopane.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł
  • Sakiewka IIISakiewka IIISakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 10 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 50 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    40 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.