PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2020 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Wiadomości

Konkurs poetycki w POSIE

Wtorek, 23 czerwca 2020 r.
Autor: Agnieszka Warek

Konkurs poetycki w POSIE24 czerwca (środa) o godzinie 19:30 odbędzie się online finał poetyckiego konkursu Liryczna POSA organizowanego przez Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Artystyczną w Zakopanem. Wszystkich zainteresowanych poetycką twórczością dzieci i młodzieży zakopiańskiej szkoły zapraszamy w środę o 19:30...


https://www.youtube.com/watch?v=eHRFmuCJPUY&feature=youtu.be

Konkurs poetycki w POSIE odbywa się po raz siedemnasty. Tradycyjnie został podzielony na dwie kategorie - JUNIORZY, czyli klasy 4-6 i SENIORZY, czyli fakultet literacki klas 7, 8. Prace konkursowe to efekt pracy uczniów na zajęciach literatury- młodsze klasy z Agnieszką Warek- Leks, fakultet literacki- z Maciejem Pinkwartem. Patrząc na Liryczną POSĘ statystycznie - 40-to liczba wszystkich uczestników konkursu (35 Juniorów i 5 Seniorów) 106-to liczba wszystkich utworów konkursowych (91 młodszych, a 15 starszych uczniów).

Jury konkursu:

· Ewa Czerwieniec- Walczewska- kierownik artystyczny w POSA; prowadzi zajęcia z  massmediów, scenariuszy filmowych i teatralnych oraz warsztaty dziennikarskie

· Bartłomiej Kudasik- autor tekstów, muzyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu,

· Apolonia Lichaczewska absolwentka POSA, laureatka szkolnego konkursu poetyckiego Wielka Gala Poezji 2016

· Anna Maciejewska - nauczycielka kształcenia zintegrowanego w POSA

· Krzysztof Najbor – aktor Teatru im. St. I. Witkiewicza; prowadzi  warsztaty teatralne w POSA

· Bartłomiej Piotrowski – reżyser, scenograf,  założyciel teatru Vis a Vis 

Olbrzymia duma i radość z faktu, iż pod koniec 2019 roku Olga Tokarczuk dołączyła do grona czterech innych noblistek w dziedzinie literatury zaowocowały tym, iż słowa naszej pisarki, pochodzące z powieści “Księgi Jakubowe”, stanowią motto konkursu:

Bóg stworzył człowieka z oczami z przodu, a nie z tyłu głowy, co znaczy, że człowiek ma się zajmować tym co będzie, a nie tym co było.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Spinka góralska VIIISpinka góralska VIIIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem Szarotki w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.