PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2021 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Wiadomości

GRA UCZNIÓW Z ZSHT ZWYCIĘŻYŁA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE TWORZENIA GIER EDUKACYJNYCH „GEEK”

Sobota, 29 maja 2021 r.
Autor: Adrian Zając

GRA UCZNIÓW Z ZSHT ZWYCIĘŻYŁA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE TWORZENIA GIER EDUKACYJNYCH „GEEK”Z okazji 40-lecia Polskiego Towarzystwa Informatycznego, PTI oraz ECDL ogłosili konkurs GEEK – Gry Edukacyjne Eksperymentalne Komputerowe, w dwóch kategoriach: scenariusz i implementacja gry. Został on objęty patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji i Nauki. Zgłosiło się 157 zespołów z całej Polski, które miały pół roku na stworzenie kompletnego scenariusza lub prototypu/dema gry o charakterze edukacyjnym.


Tytaniczna wręcz praca od początku roku szkolnego, setki godzin pracy, niezwykły upór i pracowitość, a do tego niesamowita kreatywność i pomysłowość zostały ostatecznie docenione.

Uczniowie kl. 4I z Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem:
- Angelika Ciołek
- Daniel Pawlikowski
- Jan Świder
- Dominik Możdżeń
- Jordan Jira
pod przewodnictwem Pana Adriana Zająca pokonała konkurencję, najpierw zajmując I miejsce w Małopolsce, a potem deklasując reprezentantów wszystkich województw w Wielkim Finale, który został rozstrzygnięty na szczeblu krajowym. Nasza praca urzekła komisję konkursową w Warszawie, stawiając zakopiańskie ZSHT na I miejscu w Polsce, oraz pokonując bardzo liczną konkurencję w postaci wielu elitarnych szkół z całego kraju.
Gry były bardzo surowo oceniane w aż 8 kategoriach jak chociażby: fabuła, mechanika gry, grywalizacja, funkcjonalność aplikacji, czy interfejs graficzny, a także walory edukacyjne.

Stworzone przez naszych informatyków demo gry „Lorem Ipsum” w bardzo pomysłowy i niezwykle ciekawie animowany sposób przedstawia postacie naszych wieszczów narodowych. Tytuł porusza tematykę coraz to mniejszego zainteresowania literaturą w dzisiejszych czasach na rzecz nowych technologii, jednocześnie starając się w zaskakujący sposób na nowo rozbudzić chęć sięgnięcia po książkę. Jako Adam Mickiewicz odwiedzimy chociażby świat z „Dziadów cz. II” przeżywając zawarte w nich wydarzenia w zupełnie niespodziewanej formie.

Oficjalne wyniki zostały ogłoszone podczas ogólnopolskiej konferencji „Polska w technosferze przyszłości” zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego. Z powodu pandemii uroczyste obchody 40-lecia PTI zostały przełożone na 10 września. Wtedy to w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zostaną oficjalnie wręczone nagrody ufundowane m.in. przez głównych sponsorów konkursu – firmę Samsung oraz 11 bit Studios.

Więcej o naszej grze można przeczytać na stronie internetowej ZSHT:
http://zsht.pl/strona/
Wszystkich zainteresowanych samą konferencją oraz obchodami ŚDSI odsyłamy na stronę:
https://sdsi.pl/wydarzenia/#geek
Transmisję z konferencji i uroczyste ogłoszenie wyników można obejrzeć pod adresem:
https://youtu.be/Vg0uok47Ytc?t=21852

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.